Zastosowanie filtrów sufitowych w lakiernictwie.

Zastosowanie filtrów sufitowych w lakiernictwie.

Zastosowanie filtrów sufitowych ma miejsce przede wszystkim w przypadku, kiedy chcemy zebrać zanieczyszczenia lotne znajdujące się w konkretnym pomieszczeniu. Znajduje to swoje zastosowanie szczególnie w przypadku pomieszczeń takich jak lakiernie przemysłowe, gdzie przecież mgiełka lakiernicza unosi się w powietrzu praktycznie cały czas, zaś czekanie aż opadnie jest wręcz mało efektywnym rozwiązaniem. W takich sytuacjach należy zastosować odpowiednie filtrowanie powietrza, przy jednoczesnym zastosowaniu filtrów sufitowych, ściennych oraz podłogowych, które będą w dodatkowym zakresie zbierać zanieczyszczenia lotne, zanim te jeszcze trafia do instalacji wentylacyjnej. Zobaczmy zatem, jak wygląda takie rozwiązanie w praktyce, oraz skąd pozyskać odpowiednie filtry sufitowe, aby charakteryzowały się odpowiednim poziomem efektywności oczyszczania atmosfery.

Profesjonalne podejście do filtrowania powietrza.

Aby zapewnić sobie maksymalnie komfortowe warunki pracy, które przyczynią się do osiągania lepszego poziomu jakości, przede wszystkim należy zadbać o zastosowanie odpowiedniej technologii filtrowania. Z jednej strony niezbędne będzie filtrowanie poprzez instalację wentylacyjną, nawiewno wywiewną, gdzie montowane będą odpowiednie filtry kasetowe oraz filtry kieszeniowe, których zadaniem będzie przechwytywanie zanieczyszczeń lotnych, czyli tzw. mgiełki lakierniczej, aby nie przedostawały się one na zewnątrz, i nie doprowadzały do zanieczyszczeń środowiska. Aby jednak przyspieszyć proces oczyszczania powietrza, można zastosować odpowiedniej filtry sufitowe, których zadaniem będzie wchłanianie zanieczyszczeń lotnych, nim te zdążą trafić na system wentylacyjny. Tego typu rozwiązania okazują się bardzo skuteczne i znacznie przyspieszają proces oczyszczani powietrza w pomieszczeniach lakierniczych, a co za tym idzie, przekładają się od razu na zwiększenie wydajności pracy.

Odpowiednia jakość filtrów.

Aby jednak filtrowanie sufitowe, miało jakikolwiek sens, konieczne będzie znalezienie odpowiednio solidnego dostawcy, który zagwarantuje nam wysoki poziom dostarczanych filtrów, oraz przyzwoite ceny. Bardzo ważne jest, aby dostawca wysokiej klasy filtrów sufitowych był w stanie nam doradzić, które rozwiązania w naszym przypadku będą najbardziej skuteczne, bowiem nie zawsze jest tak, że nowoczesne filtry sprawdzają się w każdych warunkach. Czasami trzeba poszukać rozwiązań bardziej niekonwencjonalnych, zaś dostawca, powinien znać się na swojej robocie, i wiedzieć, w jaki sposób doradzić klientowi, aby ten nie tylko kupił jego produkty, ale przede wszystkim był z zakupu zadowolony. A musimy tutaj pamiętać, iż dobry filtr sufitowy dla warsztatów lakierniczych, jest wart całkiem sporych pieniędzy.

Podsumowanie

Jednym z lepszych dostawców filtrów sufitowych i nie tylko sufitowych, jest na chwilę obecną firma K System, i na jej stronie, pod adresem www.ksystem.plmożna znaleźć pełną ofertę filtrów sufitowych, kieszeniowych, podłogowych czy też kasetowych, a wszystkie w całkiem przystępnych cenach, i przede wszystkim bardzo dobrej, w pełni profesjonalnej jakości.

Leave a Reply