Czystość atmosfery wewnętrznej w warsztatach lakierniczych.

Filtr_kieszeniowyUtrzymanie wysokiego poziomu czystości atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym jest kwestią szalenie istotną. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, aby lotne zanieczyszczenia nie mogły mieszać się z mgiełką lakierniczą w strefie roboczej. Jeśli do tego doprowadzimy to automatycznie obniży się jakość techniczna oraz estetyczna realizowanych prac lakierniczych. Dlatego też, nie można do takiej sytuacji dopuścić. Najlepiej zaś poprzez wdrożenie odpowiednich systemów filtracji powietrza, zarówno tego doprowadzanego z zewnątrz, jak i tego znajdującego się już wewnątrz. Zanieczyszczenia pojawiają się wszędzie, wobec czego też, odpowiednie filtry kieszeniowe na wentylacji czy też lakiernicze filtry podłogowe, będą tutaj wręcz niezbędne.

Wentylacja pomieszczeń z przechwytem zanieczyszczeń.

Pierwszym krokiem na drodze do utrzymania czystej atmosfery roboczej, będzie wdrożenie odpowiedniego systemu wentylacji pomieszczeń roboczych. Zapewni to podniesienie komfortu pracy dla pracowników, a poprzez odpowiedni filtr kieszeniowy dla lakiernictwa zamontowany na wlocie powietrza, także przechwyci lotne zanieczyszczenia atmosferyczne. Wpłynie to od razu bardzo korzystnie na jakość realizowanych prac lakierniczych. Brak zanieczyszczeń w strefie nakładania lakieru jest tutaj kwestią wręcz kluczową, dzięki której można osiągnąć dobry poziom jakości warstw lakieru. Jakiekolwiek zanieczyszczenia będą obniżać automatycznie poziom estetyki oraz parametry techniczne lakieru. Dlatego też, ich usuwanie w każdy możliwy sposób, będzie tutaj kwestią absolutnie niezbędną. Dobry filtr kieszeniowy na wlocie powietrza w systemie wentylacji powinien w dużym zakresie załatwić ten problem. Aczkolwiek w dalszym ciągu pozostają jeszcze zanieczyszczenia generowane w środku, z którymi także trzeba będzie się uporać.

Przechwyt zanieczyszczeń pochodzenia wewnętrznego.

Bardzo ważną kwestią będzie tutaj także staranne przechwytywanie zanieczyszczeń pochodzenia wewnętrznego. W tym jednak przypadki trzeba będzie zastosować odpowiedniej klasy lakiernicze filtry podłogowe, naścienne i sufitowe. Będą one przechwytywać zanieczyszczenia unoszące się w przestrzeni warsztatu i wiązać je w swojej strukturze. Dzięki temu udaje się nam osiągnąć wysoki poziom czystości atmosfery roboczej, co też będzie się przekładać na podniesienie jakości realizowanych prac lakierniczych. Są to oczywiście inwestycje i pociągają za sobą stosunkowo spore koszty, niemniej jednak aby cokolwiek w lakiernictwie osiągnąć na odpowiednio wysokim poziomie, niestety trzeba na te inwestycje się zdecydować. W przeciwnym razie poprzez niższy poziom jakości realizowanych prac można będzie stracić sporą ilość dochodów, a to nie jest dobre. Jednym słowem trzeba liczyć się z koniecznością ponoszenia kosztów związanych z podnoszeniem jakości realizowanych prac. W przeciwnym razie nie będzie możliwe prawidłowe realizowanie prac lakierniczych oraz osiąganie dobrego poziomu dochodowości czy też konkurencyjności warsztatu.

Leave a Reply