Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową?

Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową?

Specjaliści rekomendują spożywanie 5 porcji warzyw i owoców w ciągu dnia. Produkty te bogate są w wiele cennych składników, witamin i minerałów. Spożycie warzyw i owoców przyczynia się do ograniczenia niektórych  chorób,  takich  jak  miażdżyca,  nadciśnienie tętnicze czy niewydolność serca. Owoce i warzywa zawierają dużo wody i same w sobie nie są kaloryczne. Sprzyja to utrzymanie prawidłowej masy ciała. Warto jedną z dziennych porcji warzyw czy owoców przyswoić w formie soku. Jest to wygodniejsza i łatwiejsza opcja niż na przykład zjedzenie surowej marchewki czy buraka. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową, odpowiedź brzmi – warto!

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać

Wolnoobrotowa wyciskarka to istotny element w kuchni każdej świadomej, dbającej o zdrowie osoby. Jest to sprzęt, dzięki któremu przygotujemy nie tylko sok warzywny czy owocowy. Korzystając z wyciskarki, można tłoczyć mleka roślinne czy pasty. Dzięki temu wielofunkcyjnemu narzędziu zrobimy własny hummus czy bazy do zup.

Warto zainwestować w model uniwersalny, szybki i wydajny. Należy zwrócić szczególną uwagę na moc silnika oraz na składniki, z jakich głównie będziemy korzystać. Jeżeli zamierzamy przygotowywać głównie soki czy mleka roślinne, dobrym rozważaniem jest wyciskarka pionowa. Nie trzeba stale popychać produktów.

Ważnym kryterium przy wyborze wyciskarki jest łatwość konserwacji i czyszczenia. Są dostępne na rynku wyciskarki, których nie trzeba rozkręcać za każdym razem.

Wybierając wyciskarkę, warto również zwrócić uwagę na ilość oraz wielkość otworów. Oszczędzimy sobie czas na krojenie warzyw czy owoców, jeżeli wyciskarka będzie miała jeden, uniwersalny.

Zalety posiadania wyciskarki w domu

  • Korzystając z wyciskarki, w łatwy sposób urozmaicimy naszą dietę. Nawet jeżeli nie przepadamy za jakimś składnikiem, w sprytny sposób można go przemycić, przygotowując
  • Wyciskarki wolnoobrotowe umożliwiają wyciśnięcie większej ilości soku z warzyw o niskiej wilgotności oraz ziół. Sok z wyciskarki nie jest napowietrzony, w związku z tym dłużej zachowa trwałość.
  • Ważną cechą posiadania wyciskarki jest jej uniwersalność. Dzięki niej przyrządzimy nie tylko soki czy przeciery. Co za tym idzie, korzystając z wyciskarki oszczędzamy. Warto przyjrzeć się cenom soków czy koktajli, dostępnych w

Warzywa i owoce do każdego posiłku

Warto komponować swój codzienny jadłospis, tak, aby zawrzeć w nim co najmniej 5 porcji warzyw i owoców. Szybkim i łatwym rozwiązaniem może być wypicie szklanki soku pomarańczowego. Tym samym zadbamy o podaż witaminy C do naszego organizmu.

Naturalna witamina C nie jest wytwarzana w naszym organizmie, w związku z tym należy ją dostarczać wraz z pożywieniem lub suplementować.

W poniższym linku dowiesz się o zaletach Witaminy młodości: https://slodkie-zdrowie.pl/pl/21-witamina-c

Sklep internetowy Słodkie Zdrowie to kopalnia zdrowych produktów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą już dziś!

 

Leave a Reply