Zdrowy i pełny uśmiech

implanty Kraków Piękny, pełny uśmiech, to bardzo ważna sprawa dla każdego z nas, bowiem od tego zależy nie tylko to, że będziemy ładnie wyglądać z pełnym uśmiechem, ale także bezpieczeństwo w obliczu wielu poważnych chorób i schorzeń. Okazuje się bowiem, iż wiele różnorodnych chorób, swój początek bierze właśnie poprzez ubytki w zębach, poprzez które do naszego organizmu dostają się wszelkiego rodzaju bakterie i zarazki, a co za tym idzie dochodzi także do zakażenia. Po prostu dziury w zębach, to jak otwarte rany w naszym ciele, tym bardziej, iż przecież w jamie ustnej możemy spotkać się z dość różnorodnymi bakteriami, przez co też, o wiele łatwiej doprowadzić do zakażenia.
Trzeba tutaj więc pamiętać, o tym, aby wszystkie ubytki były natychmiastowo zaplombowane, zaś w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z próchnicą, i to w dość zaawansowanym stadium, o wiele lepiej jest natychmiast przeprowadzić ekstrakcję zębów i wstawienie w ich miejscu sztucznych. Tutaj oczywiście możemy wykonywać wszelkiego rodzaju mosty i innego typu protezy ruchome, nie mniej jednak, najlepszym wyjściem, mimo iż niezbyt przystępnym cenowo, są implanty Kraków, czyli sztuczne zęby, wkręcane w kość szczęki. Specjalne wkręty wykonane ze stali tytanowej, absorbowanej przez nasz organizm, stanowią tutaj solidną i trwałe podbudowę do utrzymanie porcelanowej korony zęba, która w przyszłości jest nie do odróżnienia od naturalnych zębów.
Jeśli zaś chodzi o inne względem estetyki uzębienia, to warto także pamiętać, iż można sobie poradzić nawet z dość poważnymi skrzywieniami uzębienia. W tym celu stosowana jest ortodoncja. Tutaj lekarz specjalista, czyli ortodonta Kraków, wstawia w jamę ustną specjalny aparat ortodontyczny, za pośrednictwem którego może w dość prosty sposób korygować ustawienia zębów w kości szczęki.

Leave a Reply