Zasłanianie okien przed światłem dziennym.

Zasłanianie okien przed światłem dziennym.

Światło słoneczne w wielu sytuacjach jest naszym wielkim sprzymierzeńcem, aczkolwiek w niektórych przypadkach może się okazać naszym wrogiem przed którym należy nauczyć się skutecznie bronić. Przede wszystkim trzeba będzie tutaj zaopatrzyć się w odpowiednie technologie zasłaniania naszych okien przed słońcem. Może się to okazać w wielu przypadkach wręcz niezbędne, usprawniające nasze codzienne życie, korzystanie z naszych domów, oraz podnoszące znacznie komfort naszego codziennego życia. Zobaczmy w takim razie, w jaki sposób można efektywnie walczyć z nadmiernym światłem słonecznym i jakie negatywne skutki może ono wywoływać.

Skutki nadmiernej ilości światła wpadającego do naszych pomieszczeń.

Silne słońce świecące wprost w nasze okna będzie stosunkowo niekorzystnym zjawiskiem. O ile samo światło dzienne będzie korzystnie wpływać na obniżanie rachunków za prąd, to już zbyt silne słońce, będzie nam tylko utrudniać codzienne życie. Przede wszystkim, jeśli będzie nam świeć prosto w telewizor, będzie uniemożliwiać jego oglądanie, co raczej nie jest zbyt przyjemne. Tak samo będzie z monitorem komputera, który raczej stanie się bezużyteczny w takich przypadkach. Trzeba tutaj będzie zastosować odpowiednie żaluzje lub też rolety, aby ograniczyć ilość wpadającego światła. Tak samo w przypadku, kiedy będziemy chcieli zdrzemnąć się po nocnej zmianie, a słońce będzie świecić prosto w okno sypialni. Najgorszym jednak wrogiem będzie słońce w upalne lato, bowiem poprzez nasze okna, do środka przedostanie się zdecydowanie najwięcej gorąca. Dlatego tutaj rozsądnie będzie zaopatrzyć się w rolety i stałe trzymanie ich zasłoniętych, aby ograniczyć i to dość wyraźnie, ilość pochłaniane przez nasze wnętrza ciepła słonecznego. Najlepszym jednak rozwiązaniem będą rolety zewnętrzne, które nie pozwolą naszym szybom się nagrzewać i działać jak grzejniki, aczkolwiek rozwiązanie to jest najbardziej kosztowna. Jedna roleta zewnętrzna może nas kosztować nawet kilkaset złotych, toteż w przypadku mniej zamożnych osób, polecanym rozwiązaniem będą plisy, żaluzje, rolety i tradycyjne zasłony okienne.

Okna o nieregularnych kształtach.

Co jednak zrobić w przypadku kiedy posiadamy w domu okna o kształtach nietypowych, na przykład trójkątna, czy też owalne? W takich przypadkach, najlepszym, idealnie dostosowanych do takich sytuacji rozwiązaniem są plisy z Wisły, które perfekcyjnie zasłaniają okna o kształtach nietypowych, zapewniając także możliwość wpływania na kolorystykę wpadającego do wnętrz światła. Generalnie rzecz więc ujmując, można tutaj powiedzieć, iż odpowiednie podejście do kwestii zasłaniania naszych okien przed nadmierna ilością wpadającego do naszych wnętrz światła, będzie mogło w istotny sposób wpłynąć na nasze samopoczucie, zapewniając jednocześnie wyższy poziom komfortu korzystania z naszych pomieszczeń, a to w tym przypadku kwestia, zdecydowanie najważniejsza.

Leave a Reply