Zabudowa wnęk sposobem na oszczędność przestrzenną.

zabudowa wnękPraktycznie każdy z nas boryka się stale z problemem wolnej przestrzeni w domach i mieszkaniach. Z reguły najgorszym problemem są też zresztą meble, które niby mają nam pomagać i ułatwiać codzienność, a w rzeczywistości tylko przeszkadzają ograniczając dość znacznie wolną przestrzeń. Dlatego też, bardzo dobrym pomysłem na zapewnienie sobie większego komfortu i większej przestrzeni jest wykorzystanie zabudowy wnęk oraz mebli na wymiar. Przyjrzyjmy się w takim razie, co to takiego jest, i jakie rzeczywiście płyną z tego rozwiązania korzyści, aby przekonać się, czy warto z tego skorzystać także i w naszym przypadku.

Czy rzeczywiście warto?

Otóż, nie zawsze. Nie w każdym przypadku nawet będzie to możliwe, bowiem aby skorzystać z zabudowy wnęk, trzeba posiadać odpowiednio przygotowane wnęki. Co prawda nawet w domach, które nie miały zaprojektowanych wnęk, można znaleźć miejsca, które da się od biedy potraktować, jako wnęki, niemniej jednak w niektórych domach niestety znaleźć się tego nie da. Możemy na przykład wykorzystać ślepy zaułek na korytarzu i zabudować w nim szafę wnękową, co pozwoli nam lepiej wykorzystać tę przestrzeń a co więcej, pozbyć się jednej z szaf w innych pomieszczeniach. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może się także okazać zabudowa jednej ze ścian sypialni, dzięki czemu stworzymy sobie całkiem ciekawą i bardzo pojemną garderobę. Generalnie rozwiązań będziemy mogli znaleźć stosunkowo sporo, jednakże najlepiej będzie tego typu rozwiązania stosować w nowym budownictwie, gdzie jeszcze na etapie projektowania, przemyślano tę opcję i przygotowano odpowiednie wnęki pod zabudowę.

Jak wykonać zabudowę wnęk?

Skoro mamy już wytypowane miejsca pod zabudowę, należy znaleźć odpowiedni system zabudowy wnęk, aby zapewniał nam on maksymalnie wysoki poziom komfortu i wygody podczas jego eksploatacji. Niestety nie wszystkie systemy są tutaj godne polecenia, choć w dużej mierze jest to tez sprawa indywidualna. Niektórym będą odpowiadać takie systemy zabudowy wnęk, zaś innym zupełnie odmienne. W następnej kolejności trzeba będzie znaleźć solidnego wykonawcę usługi. Bardzo dobrze prezentuje się w tym zakresie na przykład oferta usługi zabudowy wnęk na Sambation.pl, gdzie dostaniemy niewygórowaną cenę i bardzo solidny montaż całości. Najważniejsze jest tutaj jednak to, iż w przypadku zdecydowania się na takie rozwiązanie, oszczędzamy sporo miejsca, oraz mamy pełną kontrolę nad estetyką, funkcjonalnością a nawet wytrzymałością naszych mebli, naszej zabudowanej wnęki, a dzięki temu nie jesteśmy skazani na estetyczne widzimisię kogokolwiek.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż w przypadku zabudowy wnęk z całą pewnością uda nam się stosunkowo sporo zyskać, a to przecież najważniejsze. Zaoszczędzimy sporo miejsca, gdyż nie trzeba będzie nam ustawiać aż tylu szaf w pomieszczeniach mieszkalnych a jednocześnie będziemy mieć pełną kontrolę nad poziomem estetycznym i funkcjonalnym naszych wnęk, co w tym przypadku zdaje się być kwestią najważniejszą.

Leave a Reply