Wypadanie włosów i sposoby leczenia.

łysienieWypadanie włosów, czyli popularne łysienie, dotyczy bardzo dużego odsetka społeczeństwa, przede wszystkim płci męskiej, choć kobiety także mogą cierpieć na tę dolegliwość. Można całkiem śmiało stwierdzić, iż już co trzeci mężczyzna w wieku pomiędzy 25 a 45 rokiem życia cierpi na utratę bujnej czupryny. Wiąże się to jednocześnie z diametralnym spadkiem samooceny przez dotkniętych łysieniem, wobec czego warto poszukać rozwiązań, które pozwoliłyby na ten problem zaradzić. Sprawdźmy wobec tego, dlaczego w ogóle mężczyźni łysieją, i jakie mamy możliwości pozbycia się tej nieprzyjemnej i obniżającej komfort życia dolegliwości.

Wizyta u trychologa.

Przede wszystkim, zacząć należy zawsze od wizyty u specjalisty, którym w tym przypadku jest trycholog. Jego zadaniem jest kompleksowe zbadanie włosów i ich struktury, celem określenia przyczyn wypadania włosów. Dopiero prawidłowe określenie danego przypadku łysienia pozwoli na skuteczne dobranie terapii, która mogłaby poprawić kondycję włosów i zapobiec dalszemu łysieniu. Dobra terapia z czasem może także przynieść efekt odrastania włosów, wobec czego warto tutaj poświęcić nieco czasu i pieniędzy aby wybrać się do trychologa, który w tym przypadku jest jak najbardziej specjalistą godnym naszego zaufania.

Najczęstsze przyczyny łysienia.

Wbrew wszelkim pozorom i pokutującej po dziś dzień obiegowej opinii, testosteron nie jest wcale przyczyną łysienia a wręcz przeciwnie. Udowodnionym jest, iż testosteron może przyczyniać się do lepszej kondycji włosów. Toteż nie ma co się bronić, że włosy wypadają prawdziwym, męskim mężczyznom. Tutaj większą rolę odgrywa enzym zwany 5-alfa-reduktazą, który przekształca testosteron w DHT, czyli hormon, który wywołuje bezpośrednio wypadanie włosów. Bardzo często obecność tego enzymu jest uwarunkowana genetycznie. Okazuje się też, iż na łysienie bardziej narażeni są ci, w których rodzinie już odnotowano przypadki łysienia. Trycholog też bardzo często właśnie o tę kwestię będzie pytać.

Leczenie łysienia.

Celem zapobiegania wypadaniu włosów, powinniśmy przede wszystkim zmienić swój tryb życia, bowiem to co robimy i w jaki sposób traktujemy nasz organizm, będzie przekładać się na to, czy będziemy mieć skłonności do łysienia czy też nie. Warto także zaopatrzyć się z specjalnie dobrane zioła na wypadanie włosów, które w sporym zakresie potrafią zagwarantować odbudowę struktury włosów i ich wzmacnianie, poprzez dostarczanie do układu odpowiednich substancji, makro i mikroelementów, niezbędnych do utrzymania bujnej czupryny przez wiele lat.

Jednym słowem powinniśmy szukać rozwiązań wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe, a co za tym idzie, nie tylko w leczeniu farmakologicznym, ale także w leczeniu ziołami, a przede wszystkim w zmianie naszego codziennego życia. Zmianie nawyków na lepsze i pozbycie się wielu czynników które mogą przyczyniać się do pojawiania się łysienia typu męskiego.

Leave a Reply