Wymiana okien w domu jednorodzinnym.

Wymiana okien w domu jednorodzinnym.

Wymiana okien w naszych domach jednorodzinnych, to proces stosunkowo wymagający i przede wszystkim kosztowny. Niemniej jednak warto zadbać o to, aby nowe okna w naszym domu charakteryzowały się dobrymi parametrami technicznymi, bowiem przekładać się to będzie na przyszłe koszty ogrzewania naszego domu. Dobrze dobrane okna, będą w stanie także zagwarantować nam wytłumienie sporej ilości hałasu zewnętrznego, co znacznie podniesie poziom komfortu. Dlatego też, warto tutaj poświęcić maksymalnie dużo czasu na prawidłowy wybór nowej stolarki okiennej. Dzięki temu osiągniemy wyższy poziom komfortu oraz ograniczymy koszty ogrzewania domu, a to bardzo ważne, szalenie wręcz istotne kwestie w każdym przypadku.

Czy wymiana okien jest kosztowna?

W zdecydowanej większości przypadków jest bardzo kosztowna. Starczy zresztą policzyć ile mamy okien w domu jednorodzinnym a następnie pomnożyć to przez koszt zakupu okien dobrej jakości. Niejednokrotnie, wymiana okien może więc pociągać za sobą koszty sięgające 10-20 tysięcy złotych. Oczywiście dużo od tego, jakiego rodzaju okna zakupimy. Znajdziemy tutaj bowiem okna w różnych standardach wykonania. Obecnie jednak, od początku 2021 roku, dla nowo budowanych budynków musimy stosować okna o parametrze przenikania ciepła na poziomie U=0,9 W/(m2*K). Są to okna bardzo oszczędne, zapewniające nam minimalne straty ciepła. Możemy jednakże znaleźć okna o jeszcze lepszych parametrach w tym zakresie. Będą one oczywiście o wiele bardziej kosztowne.

Jakie okna wybrać?

Do wyboru obecnie mamy zarówno okna drewniane, jak i okna z PCV. Okazuje się też, iż obecnie, także okna drewniane będą charakteryzować się całkiem dobrymi parametrami technicznymi. Choć jeszcze kilkanaście lat temu były one daleko w tyle za oknami z PCV. Niemniej jednak, zdecydowana większość nowo kupowanych okien to okna PCV, co wynika z wielu możliwości aranżacyjnych. Mogą one być wykonane w taki sposób, iż będą w pełni przypominać naturalne drewno, toteż nie jest konieczne kupowanie drewna. Tym bardziej, iż okna z PCV raczej zagwarantują nam dłuższą żywotność w stosunku do okien drewnianych i brak konieczności ich impregnacji.

W każdym jednak razie okna PCV oraz drewniane w Bielsku obecnie stoją na zbliżonym poziomie jakościowym, zarówno pod kątem izolacji termicznej, jak i akustycznej. Niezależnie więc jakie z nich wybierzemy, zagwarantujemy sobie dogodne warunki w naszych domach oraz zminimalizujemy straty ciepła.

Podsumowanie

Reasumując, musimy tutaj zwrócić koniecznie uwagę na fakt, iż wymiana okien będzie wymagającym zadaniem. Trzeba będzie przede wszystkim starannie wybrać nowe okna, a następnie przeprowadzić właściwie proces ich montażu. Należy pamiętać, iż aby okna spełniały swoje zadania i zapewniały nam zadane parametry techniczne, konieczny jest prawidłowy ich montaż. Nawet najlepsze okna, niewłaściwie zamontowane nie zagwarantują nam osiągnięcia odpowiednio dobrych parametrów technicznych.

Leave a Reply