Wykorzystanie młotów hydraulicznych do koparek w branży budowlanej.

młot do koparkiWspółcześnie w branży budowlanej, coraz bardziej istotne jest wykorzystywanie nowoczesnych sprzętów, zaawansowanych technologicznie, które przyczyniać się będą do znacznego podniesienia zarówno wydajności pracy, jak i jej bezpieczeństwa. Jednym z takich rozwiązań są profesjonalne młoty hydrauliczne do koparek, dzięki którym prace wyburzeniowe i rozbiórkowe będą realizowane o wiele szybciej i bezpieczniej. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej kwestii eksploatacji młotów hydraulicznych w koparkach oraz minikoparkach, oraz sprawdźmy w jakich zadaniach, tego typu profesjonalne urządzenia będą przydatne w branży budowlanej.

Gdzie stosowane będą młoty hydrauliczne do koparek?

Jednym ze zdecydowanie najczęstszych zastosowań młotów hydraulicznych do koparek będzie branża wyburzeniowa i rozbiórkowa. Tutaj najczęściej niezbędne jest zastosowanie bardzo dużej siły uderzeniowej, aby skutecznie wyburzać budynki, czy też prowadzić rozbiórki starych nawierzchni drogowych. W przypadku rozbiórki nawierzchni drogowej na niewielkich przestrzeniach, w zupełności wystarczające będą mniejsze młoty hydrauliczne do koparek montowane na koparkach mniejszych a nawet na minikoparkach. Charakteryzują się one mniejszą energią uderzenia, oraz większym poziomem poręczności w eksploatacji. Tego typu młoty wyburzeniowe montowane są na dość wąskich korpusach, a co za tym idzie, będzie można je wykorzystać nawet do kruszenia przeszkód w ziemi w trakcie prowadzenia wykopów. Chodzi tutaj o sytuacje, kiedy realizując wykopy pod nitki wodociągowe czy też kanalizacyjne, natrafiamy na stare, żelbetowe fundamenty zbrojone, czy też na jakiekolwiek głazy i skały, których nie sposób usunąć z ziemi w całości. W takich przypadkach w grę wchodzi jedynie ich rozkruszenie na mniejsze kawałki, aby utorować sobie drogę.

Modele młotów hydraulicznych do koparek.

Na rynku obecnie dostępnych jest stosunkowo dużo różnorodnych modeli młotów wyburzeniowych do koparek, minikoparek, czy też nawet do miniładowarek. Każdy z modeli charakteryzuje się inną energią uderzenia, innym ciśnieniem roboczym, czy też inną częstotliwością uderzenia. Każdy z nich też, będzie montowany na innych maszynach, różnych od siebie pod względem parametrów technicznych, ale przede wszystkim pod względem swojej masy całkowitej. Przykładowo młot hydrauliczny arrowhead r65 przeznaczony będzie do montażu na minikoparkach oraz miniładowarkach o masie całkowitej w przedziale 4,5-5 t. Jest to młot o energii uderzenia na poziomie 850 J, a więc już dość sporej, w porównaniu do modeli r40, czy też r45, które maja o wiele mniejszy poziom energii uderzenia oraz mniejszą jego częstotliwość. Młot ARROWHEAD R65 nadaje się perfekcyjnie do prowadzenia drogowych prac rozbiórkowych oraz wyburzeniowych, gdzie będzie w znacznym zakresie usprawniał realizację prac, oraz przyspieszał ich przebieg.

Leave a Reply