Wykonanie łazienki z marmuru.

łazienka marmurowaŁazienka jest pomieszczeniem zdecydowanie najbardziej narażonym na działanie wilgoci. Dlatego też, należy tutaj zastosować odpowiednie materiały wykończeniowe, które pozwolą nam to zagrożenie zminimalizować. Najczęściej stosowane są wszelkiego rodzaju płytki ceramiczne, które klejone na ściany i podłogi, skutecznie zabezpieczają je przed wchłanianiem wilgoci. Obecnie jednak o wiele bardziej estetycznych, stylowym i eleganckim wręcz rozwiązaniem, będzie wykonanie łazienki z marmuru. Jest to materiał naturalny, kamień, występujący w niewielu miejscach na świecie. Stosunkowo kosztowne rozwiązanie, jednakże niosące za sobą konkretne korzyści, o czym warto sobie powiedzieć nieco więcej, aby mieć podstawy do podejmowania decyzji w tym zakresie.

Zalety wykonania łazienki z marmuru.

Przede wszystkim, trzeba sobie tutaj powiedzieć o wszystkich zaletach, jakie płyną z tego rozwiązania. Najważniejszą kwestią będzie tutaj bez cienia wątpliwości estetyka. Wykonanie łazienki z marmuru w zdecydowany sposób przyczynia się do podniesienia poziomu jej estetyki. Staje się ona nie tylko ładna i estetyczna, ale wręcz stylowa i prestiżowa. Marmuru jest w końcu naturalnym kamieniem, który po odpowiedniej obróbce, pod względem estetyki nie ma sobie równych. Zresztą ten fakt został zauważony już przez starożytnych, którzy z upodobaniem stosowali marmur do wykańczania wnętrz w swoich rezydencjach. Kolejną kwestią będzie tutaj wysoki poziom trwałości marmuru, jako materiału wykończeniowego. Jest to naturalny kamień, toteż siłą rzeczy będzie twardy i trwały. Aczkolwiek trzeba przyznać, iż akurat marmur jest dość kruchym kamieniem. Jednakże charakteryzuje się wystarczająco wysokim poziomem odporności na uszkodzenia mechaniczne, abyśmy mogli się cieszyć łazienką z marmuru przez stosunkowo długi czas. Bardzo ważne jest także to, iż nie będziemy mieć większych trudności z utrzymaniem naszej łazienki w czystości. Można tutaj stosować standardowe środki czystości wykorzystywane na co dzień w naszych domach. Wartym podkreślenia jest jednakże fakt, iż na marmurze może się osadzać kamień z twardej wody. Warto więc regularnie impregnować go odpowiednim preparatem przeciwko osadzaniu się kamienia z twardej wody.

Koszt realizacji łazienki z marmuru.

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie łazienki z marmuru, musimy liczyć się z koniecznością poniesienia stosunkowo sporych kosztów. Z reguły wykonanie metra kwadratowe ścian czy też podłóg w marmurze, będzie kilkakrotnie bardziej kosztowne. Jednakże biorąc pod uwagę powyższe zalety tego typu rozwiązań, warto przemyśleć wyższy poziom inwestycji. Tym bardziej, jeśli faktycznie dysponujemy większą gotówką na takie rozwiązanie. Z cała pewnością będzie to dla nas komfortowo wykończona łazienka, która przetrwa nas samych, a być może nawet i przyszłe pokolenia. Można więc powiedzieć iż jest to inwestycja nie tylko na najbliższe 5-10 lat, ale być może nawet na najbliższy wiek. Z dużym prawdopodobieństwem, prędzej ktoś wymieni marmur w łazience ze względów estetyki, zmiany koncepcji wystroju, niż przez wzgląd na jakiekolwiek uszkodzenia.

Leave a Reply