Wyjazd na trekking w Dolomitach.

Wyjazd na trekking w Dolomitach.

Umiejętnie przygotowany wyjazd na trekking w Dolomitach, jest w stanie zagwarantować nam kilka dni, wyjątkowo dobrej zabawy i wypoczynku. Przede wszystkim, znajdziemy tutaj ciekawe szczyty górskie, osiągające nawet 3343 m n.p.m. czym może się poszczycić najwyższych szczyt tego pasma, Marmolada. Do tego dochodzą bardzo dobrze przygotowane trasy górskie, zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych. Dzięki temu też, praktycznie każdy z nas, możemy zdecydować się na wyjazd na trekking w Dolomitach. Zawsze bowiem można dopasować poziom trudności wybieranych tras, do swoich umiejętności.

Czy wyjazd na trekking w Dolomitach jest kosztowny?

W zasadzie, w kwestii kosztów, to sprawa przedstawia się tutaj podobnie jak wszystkie inne wyjazdy w rejony alpejskie. Koszty będą uzależnione od poziomu komfortu wynajętych przez nas pokoi. Możemy tutaj spokojnie przetrwać tydzień za około 2 tys. PLN. Aczkolwiek może się to okazać kwotą zbyt małą, jeśli będziemy chcieli zatrzymać się hotelu lepszej kategorii. Zakładając jednak, że przyjeżdżamy tutaj po to, aby zwiedzać okoliczne, górskie szlaki i schroniska, to raczej nie potrzebujemy zbytnich luksusów związanych z pobytem. W zupełności wystarczającym rozwiązaniem będzie więc kwatera prywatna czy też pokój w gospodarstwie agroturystycznym. Pozwoli nam to oszczędzić sporą sumę, przydatną na przykład na zwiedzanie, wejściówki do parku narodowego.

Warto jednym słowem, starannie przeanalizować swoje potrzeby w tym zakresie, bowiem kwestia naszego pobytu i poziomu jego komfortu, będzie się przekładać bezpośrednio na koszty. Można jednak powiedzieć, iż przy odpowiednim podejściu, wyjazd na trekking w Dolomitach, do najdroższych nie należy.

Niezbędne przygotowanie do wyprawy.

Bez względu na poziom naszych umiejętności oraz doświadczenia, każdy wyjazd na trekking w Dolomitach, będzie od nas wymagać odpowiedniego przygotowania. Musimy skompletować niezbędne wyposażenie, a przede wszystkim obuwie i odzież, dostosowane do podróżowania w trudnych, górskich warunkach. Do tego trzeba będzie zaopatrzyć się solidny plecak, dzięki któremu będziemy mogli nosić ze sobą niezbędny ekwipunek, jak również wodę i prowiant na drogę. W plecaki powinny znaleźć się jeszcze elementy takie jak chociażby apteczka pierwszej pomocy, czy też środki ochrony przeciwsłonecznej (krem, okulary). Wiadomo bowiem, iż na pewnych wysokościach, słońce może stać się jeszcze bardziej niebezpieczne. Tutaj zaś, dolomity Brenta, są pod tym względem wyjątkowo bezwzględne i często, szlaki są silnie wyeksponowane na warunki atmosferyczne.

Podsumowanie

W każdym jednak razie, wyjazd na trekking w Dolomitach to bardzo atrakcyjna opcja urlopowa. Koszty wyjazdu do najwyższych nie należą, a niezbędne przygotowanie także nie będzie zajmować nam zbyt wiele. Dlatego też, jeśli tylko mamy takie możliwości, powinniśmy zdecydować się na wyjazd na trekking w Dolomitach. Z całą pewnością wyjdzie nam to jedynie na zdrowie.

Leave a Reply