Wyjazd na trekking w Alpach.

przystępna wyprawa trekkingowaWśród wielu ciekawych opcji na spędzenie czasu urlopu od pracy, jednymi z najlepszych są bez wątpienia te, opierające się na aktywnym spędzaniu czasu. Do najlepszych zaś w tym zakresie należy bez cienia wątpliwości zaliczyć trekking górski. Szczególnie atrakcyjną formą wypoczynku w tym przypadku może się okazać trekking w Alpach. Jest to jednakże dość wymagająca forma, do której należy się starannie przygotować, zarówno pod względem kondycyjnym, fizycznym, jak i pod kątem posiadanego ekwipunku. Warto więc z pewnym wyprzedzeniem zabrać się za kompletowanie sprzętu niezbędnego na trekkingu w Alpach, jak i pomyśleć o poprawieniu swoich warunków kondycyjnych oraz fizycznych.

Organizacja wyjazdu na trekking w Alpach

Przede wszystkim warto tutaj podkreślić, iż jedną ze zdecydowanie najlepszych opcji dla początkujących amatorów trekkingu w Alpach będzie wyjazd z biurem podróży. Szczególnie z biurem, specjalizującym się w organizacji wyjazdów trekkingowych. Pozwoli nam to znacznie ograniczyć trudności organizacyjne oraz zminimalizować problemy w trakcie samego już pobytu na trekkingu. Dobrze zorganizowany trekking amatorski w Alpach będzie dla nas kilkoma dniami czystej, niczym nie zmąconej przyjemności.

Przygotowanie fizyczne do wyjazdu na trekking.

Tak jak już wspomnieliśmy, do wyjazdu na trekking w Alpach, należy się solidnie przygotować w zakresie fizycznym. Tutaj powinniśmy dysponować odpowiednią wytrzymałością, jak i kondycją. Każdego dnia, będzie na nas czekać dość długa trasa do pokonania w trudnym, alpejskim terenie. Oczywiście możemy zawsze zdecydować się na warianty mniej wymagające, niemniej jednak nawet te, będą stawiać przed nami pewne wymagania. Warto więc z pewnym wyprzedzeniem zacząć przygotować się pod tym kątem. Częstsze wizyty na siłowni, czy też pływalni, pozwolą nam dość dobrze poprawić naszą ogólną wydolność. Warto zwrócić szczególną uwagę na siłę i mięśnie nóg. To właśnie nogi będą najbardziej obarczone wysiłkiem podczas trekkingu w Alpach.

Przygotowanie ekwipunku.

Wyjazd na trekking w Alpach, wiąże się także z koniecznością przygotowania odpowiedniego ekwipunku. Musimy zaopatrzyć się w dość pojemny, nieprzemakalny plecak. Warto aby mieścił około 30-40 litrów ładunku, oraz posiadał sporo przegródek. Pozwoli nam to lepiej zapakować niezbędne na trasę elementy ekwipunku. Do niezbędnych sprzętów należy tutaj także zaliczyć solidne obuwie trekkingowe, oraz odzież. Powinny charakteryzować się wodoodpornością, oraz wytrzymałością na wysokim poziomie. Przydatne będą także składane kijki trekkingowe, które ułatwią przenoszenie ciężaru z nóg na ręce i barki. Ostatecznie zawsze musimy mieć pojemnik na wodę, termos na ciepłą kawę lub herbatę, oraz podręczną apteczkę. To oczywiście absolutne podstawy wyposażenia na mało wymagające wyprawy. W bardziej wymagających przypadkach, trzeba będzie liczyć się z koniecznością zaopatrzenia w bardziej profesjonalny sprzęt alpinistyczny.

Leave a Reply