Własny zestaw igłofiltrowy dla firm budowlanych.

kl_instalacja igłofiltrowaW wielu przypadkach prowadzenia prac budowlanych, w szczególności zaś wykopów, koniecznością może się okazać zastosowanie odpowiedniego zestawu igłofiltrowego, który zagwarantuje odcięcie terenu objętego pracami od napływającej wody gruntowej, oraz osuszy go do tego stopnia, iż możliwe będzie prowadzenie na nim jakichkolwiek wykopów budowlanych. Zobaczmy jednak jak skompletować cały zestaw igłofiltrowy i które jego elementy będą w tym przypadku odgrywać zdecydowanie najbardziej istotna rolę. Które z nich są dla nas najważniejsze i przez wzgląd na ten fakt będziemy musieli na nie zwrócić największą ilość uwagi.

Kompletowanie zestawu.

W skład kompletnego zestawu igłofiltrowego wchodzić będą odpowiedniej średnicy igłofiltry, dopasowane do nich kolektory ssące, oraz serce całego zestawu czyli agregat pompowy. To właśnie agregat jest tutaj zdecydowanie najbardziej kosztownym elementem zestawu, wobec czego wielu przedsiębiorców decyduje się na używane pompy do igłofiltrów, które charakteryzują się nieco mniejszym poziomem gwarancji pracy, ale za to dostajemy wyjątkowo przystępne cenę zakupu. Wystarczy poszukać odpowiednich jakościowo, używanych agregatów pompowych na formach budowlanych, czy tez na serwisach aukcyjnych a z cała pewnością uda się znaleźć urządzenie spełniające nasze wymagania. Tym bardziej, iż na rynku wtórnym można na chwilę obecną znaleźć stosunkowo sporo tego rodzaju urządzeń, które z powodzeniem jeszcze przez następnych kilkanaście lat mogą być eksploatowane bez konieczności przeprowadzania generalnych remontów silnika, i innych bardziej poważnych napraw. W większości przypadków wystarczające będzie regularne serwisowanie oraz konserwacja pompy i nie będziemy mieli z nią żadnych trudności w kwestii codziennej eksploatacji na placu budowy.

Gdzie szukać używanych elementów zestawów igłofiltrowych?

Jak już wspomnieliśmy dobrym źródłem może być na przykład Internet, gdzie portale ogłoszeniowe, czy też branżowe fora będą doskonałym wręcz przekaźnikiem informacji o dostępnych do zakupu używanych pompach do igłofiltrów. Można także poszukać we własnej okolicy, czy czasem nie jest tam zlokalizowany sklep oferujący używane pompy do igłofiltrów, aczkolwiek tego typu sklepów w skali całego kraju z całą pewnością za dużo nie jest. Ostatnim rozwiązaniem na pozyskiwanie elementów używanych instalacji igłofiltrowych będzie wyjazd na zachód, gdzie będzie można tego typu sprzęt za nieduże pieniądze odkupić od zachodnich kolegów po fachu, którzy z całą pewnością o wiele częściej od nas wymieniają swój wysłużony sprzęt na nowy. To dzięki nim możemy zapewnić sobie doskonale działającą instalację igłofiltrową bez konieczności podejmowania kredytów, czy też pożyczek. W związku z tym też należy tutaj uznać, iż wszelkiego rodzaju instalacje igłofiltrowe oraz ich elementy kupowane od innych przedsiębiorców z drugiej ręki, czyli jako używane będą w większości przypadków sprawdzać się wyśmienicie w prowadzenie odwodnień na większą skalę.

Leave a Reply