Własna hurtownia łożysk.

kulkowe_zwykleProwadzenie własnej hurtowni łożysk, może się okazać jednym ze zdecydowanie najciekawszych pomysłów na biznes. Okazuje się bowiem iż na łożyska mamy ogólnie dość szerokie zapotrzebowanie. Przede wszystkim w branży motoryzacyjnej, gdzie warsztaty mechaniki samochodowej będą przeprowadzać naprawy pojazdów. Tutaj łożyska, w szczególności kulkowe, będą znajdywać bardzo szerokie zastosowanie. Praktycznie każdego dnia psuje się spora liczba pojazdów w całym kraju, z czego większość uszkodzeń to właśnie zużyte łożyska. W takim razie własna hurtowni łożysk kulkowych, może się okazać wyjątkowo dobrym interesem. Warto jednak podejść do jej prowadzenia z należytym rozsądkiem, aby wszystko było dobrze zorganizowane.

Dobra lokalizacji dla hurtowni łożysk.

Przede wszystkim zacząć należy od tego, aby znaleźć odpowiednią lokalizację dl naszej hurtowni. Jest to kwestia zdecydowanie najważniejsza, bowiem zarówno klienci jak i dostawcy, musza mieć możliwość łatwego dostania się do naszej hurtowni. Dlatego też, optymalnym rozwiązaniem będzie tutaj wybór miejsca z dobrym dostępem do autostrady bądź przynajmniej jednej z okolicznych dróg ekspresowych. To pozwoli nam zdecydowanie zwiększyć zasięg naszego działania. Dzięki takiej lokalizacji, będziemy mogli obsługiwać, i to całkiem sprawnie, także klientów z dalszych miejscowości.

Po drugie, sam obiekt w którym będzie zlokalizowana nasz hurtownia łożysk kulkowych powinien być dość przestronny. Chodzi tutaj o to, aby możliwe było przygotowanie odpowiedniego magazynu łożysk, oraz części wystawowej. W tym jednak przypadku, warto zrobić sobie z biegiem czasu statystyki sprzedaży. Na ich podstawie bowiem można określić zapotrzebowanie na łożyska i skupić się na tym, aby posiadać duży zapas tych, które schodzą najczęściej. To pozwoli nam zapewnić wszystkim klientom sprawną i szybką dostawę łożysk jakich potrzebują, a to dla nich przecież kwestia najważniejsza.

Umowy z dostawcami i producentami.

Bardzo ważnym aspektem prowadzenia hurtowni łożysk kulkowych, będzie tutaj także zapewnienie sobie regularnych dostaw łożysk. W tym celu trzeba będzie znaleźć solidnych dostawców, a najlepiej wybrać się wręcz bezpośrednio do producentów i podpisać z nimi stosowne umowy. Pozwoli nam to na zapełnienie swoich magazynów. Będziemy także mogli realizować dla swoich klientów zamówienia specjalne, na łożyska rzadziej stosowane. Wśród najważniejszych producentów starczy tutaj chociażby wymienić firmy takie jak Timken, czy też SKF. Jeśli zapewnimy sobie dostawy tych dwóch producentów, to w zasadzie będziemy mieć pewność sprawnej obsługi zamówień naszych klientów. Oczywiście bez trudu znajdziemy także innych producentów, czy też chociażby ich generalnych przedstawicieli. Nie zaszkodzi tutaj zapewnić sobie dostaw łożysk od jak największej ilości producentów. Będzie to pozwalać na realizację wielu zleceń naszych klientów, co w przypadku prowadzenia tego typu biznesu będzie kwestią wręcz najważniejszą.

Leave a Reply