Warsztat mechaniczny dla pojazdów ciężarowych.

siłonwnikOtworzenie własnego warsztatu samochodowego nastawionego na usługi skierowane do właścicieli pojazdów ciężarowych może się okazać nieco trudniejszym zadaniem niż w przypadku warsztatu dla pojazdów osobowych, bowiem znajdziemy tutaj kilka dość istotnych różnic. Przede wszystkim jednak trzeba tutaj powiedzieć sobie jasno, iż w przypadku pojazdów ciężarowych będziemy mieli do czynienia z o wiele cięższym i bardziej gabarytowym sprzętem, co będzie wymagać odpowiednio silniejszych urządzeń warsztatowych i narzędzi, przy pomocy których możliwe będzie odpowiednie przeprowadzenie gruntownych napraw i obsługi serwisowej w tym przypadku. Zobaczmy zatem, na czym należy się skupić w przypadku rozkręcania tego typu biznesu, aby zapewnić sobie jego poprawne działanie i rozwinąć na tyle, aby bez trudu móc nie tylko utrzymać się na rynku, ale wręcz stanąć w konkury z najlepszymi i rywalizować o czołowe miejsca.

Lokalizacja warsztatu i odpowiedni budynek.

W pierwszej kolejności, należy tutaj skupić się na dobraniu odpowiedniej lokalizacji warsztatu a następnie określić odpowiednio rozmiary budynku warsztatu, aby możliwe było obsługiwanie pojazdów ciężarowych.

Lokalizacja.

Najlepszą lokalizacją będzie tutaj bezpośrednie sąsiedztwo dużych miast, głównych arterii komunikacyjnych a najlepiej wręcz autostrady, bowiem to umożliwi łatwiejszy dojazd do warsztatu klientom spoza regionu naszej działalności (w końcu nie należy się ograniczać, a dla dobrego poziomu jakościowego usług i przystępnej ceny, wielu przedsiębiorców, skorzysta nawet z oferty bardziej odległej firmy).

Budynek.

Jeśli chodzi o budynek warsztatu, to musimy tutaj skupić się przede wszystkim na tym, aby był on wystarczająco pojemny, na tyle, aby możliwe było bezproblemowe obsługiwanie pojazdów ciężarowych, a co więcej, warto zabezpieczyć sobie odpowiednio duży parking, który pozwoli na bezpieczny postój samochodom czekającym w kolejce do naprawy.

Zakres świadczonych usług.

W tej kwestii trzeba będzie skupić się przede wszystkim na usługach najważniejszych, a takie są bez wątpienia usługi w zakresie regeneracji pneumatyki hamulcowej w samochodach ciężarowych. Trzeba będzie jednak pamiętać o tym, aby systematycznie wdrażać także inne usługi remontowe, naprawcze i serwisowe, aby stale przyciągać coraz szersze rzesze klientów do warsztatu. Generalnie jednak można powiedzieć iż pneumatyka hamulcowa w pojazdach ciężarowych będzie podlegać najszybszemu zużywaniu się, toteż usługi w tym zakresie będą bez wątpienia najważniejszym zakresem działania naszego warsztatu, na którym można skupić się w pierwszej kolejności i osiągnąć w tym zakresie odpowiednio wysoki poziom usług. Jednym słowem w pierwszej kolejności powinniśmy wdrożyć usługi najpopularniejsze, które stosunkowo szybko przyniosą efekty finansowe a dopiero potem systematycznie wdrażać usługi kolejne, które będą tylko wpływać na powiększanie się bazy klientów.

Leave a Reply