Usługi pomocy drogowej.

trójką ostrzegawczy - pomoc drogowaPraktycznie każdemu z nas zdarzyło się już, a jak nie to na pewno się zdarzy, skorzystanie z usług pomocy drogowej. Niekoniecznie będą to sytuacje związane z wypadkami na drogach. Bardzo często po prostu potrzebujemy usługi transportu pojazdu przy pomocy lawety. Czasem będzie to kupiony dopiero co pojazd, który najpierw powinien odwiedzić warsztat samochodowy. Tutaj dobra i przystępna cenowo laweta będzie rozwiązaniem najlepszym i najbezpieczniejszym. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż poruszanie się niesprawnym samochodem po publicznej drodze, stwarza poważne zagrożenie wypadkowego. Dlatego też, laweta będzie idealnym wyjściem z sytuacji, aby pojazd odstawić na warsztat i tam dokonać przeglądu technicznego oraz ewentualnych napraw.

Wybór odpowiedniego usługodawcy.

Warto tutaj od razu zwrócić uwagę na fakt, iż niestety nie wszystkie firmy świadczące usługi pomocy drogowej, będzie w stanie zapewnić nam taki sam, wysoki poziom obsługi w zakresie transportu lawetą. Dobra laweta Rybnik, powinna nam tutaj zagwarantować maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa transportowanych pojazdów. Tak niestety nie zawsze będzie. Bardzo często laweta będzie niedostosowana do transportu pojazdów danego typu. Warto wziąć na to poprawkę, szczególnie jeśli posiadamy samochód większy gabarytowo. W końcu z naszego punktu widzenia, najważniejsze jest to, aby samochód trafił w miarę bezpiecznie do warsztatu, bez stwarzania zagrożenia powstawania nowych zagrożeń. Oczywiście pod uwagę należy także wziąć koszty obsługi. W niektórych bowiem przypadkach, laweta Rybnik może nas kosztować więcej, w innych zaś mniej. Dużo tutaj zależy od samego przedsiębiorcy i jego strategii biznesowej. Niektórzy z przedsiębiorców, decydują się na niższy koszt transportu lawetą, a w zamian na zapewnienie sobie stałych klientów, którzy nie tylko będą regularnie wracać, ale także będą polecać ich usługi swoim znajomym. Jest to niewątpliwie najlepsza forma reklamy, o jakiej można tylko pomyśleć.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Powyżej przytoczone kwestie i zagadnienia są zdecydowanie najważniejsze, jeśli szukamy transportu lawetą. Aczkolwiek trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż nie są to jeszcze wszystkie zagadnienia. Czasami wręcz należy dokładnie zastanowić się, czy w ogóle potrzebujemy transportu pojazdu lawetą. Czasami wystarczy bowiem dokonać drobnych napraw u siebie i pojazd będzie na tyle sprawny, aby możliwe było dojechanie nim do warsztatu. Oczywiście wiąże się to z pewnym ryzykiem, bowiem w takich przypadkach, przy braku aktualnych badań technicznych, możemy dostać w czasie kontroli drogowej dostać mandat. Warto jednakże pamiętać, iż czasami laweta po prostu będzie niedostępna na już. Nam zaś będzie przede wszystkim zależało na czasie. Tak aby nasz pojazd, dopiero co zakupiony, jak najszybciej przeszedł przegląd techniczny oraz ewentualne, niezbędne naprawy. Tak więc w takich okolicznościach, samodzielne podjechanie do warsztatu, może nam zaoszczędzić sporo czasu, choć jest to absolutnie przez nas nie polecane rozwiązanie.

Leave a Reply