trudny okres przekwitania

zioła-aromaterapia_21342968W życiu każdego z nas, przyjdzie okres w którym niestety nie będziemy już czuć się tak wyśmienicie, jak ma to miejsce obecnie. U kobiet nazywamy go menopauzą, u mężczyzn zaś, choć do niedawna wielu twierdziło, iż jest ot pojęcie sztuczne, andropauza. Trzeba tutaj przyznać szczerze, iż w przypadku kobiet i mężczyzn można będzie wyróżnić dość istotne różnice związane z przechodzeniem okresu przekwitania, niemniej jednak wszystkich nas to czeka. Zobaczmy w takim razie, na czym polegają owe różnice, oraz w jaki sposób można sprawić, aby okres przekwitania minął jak najmniej boleśnie.

Co w dalszej części artykułu?

Menopauza.

U kobiet okres przekwitania, to innymi słowy klimakterium. Wiąże się z tym stosunkowo sporo trudności i problemów w życiu codziennym, wobec czego warto dowiedzieć się, jak można sobie z tymi problemami poradzić, aby okres menopauzy był jak najmniej uciążliwy w codziennej egzystencji kobiety. Fachowo można by tutaj powiedzieć, iż jest to okres ostatniej miesiączki u kobiety, przy założeniu, że nie pojawi się ona przez najbliższy rok. W takim przypadku możemy mówić już o menopauzie. Trudności jakie wynikają z tego tytułu to przede wszystkim problemy natury psychologicznej, bowiem kobieta, która traci na stałe zdolność rozmnażania się, zaczyna czuć się niepotrzebna społecznie. Wobec tego też, w tym przypadku wszelkiego rodzaju ziołowe leki uspakajające, wraz z terapią wyrównującą poziom hormonów powinny być dobrym rozwiązaniem. Nie bez znaczenia będzie tutaj też wsparcie ze strony partnera i dobre pożycie seksualne. Najgorsze co może się trafić kobiecie w okresie przekwitania, to rezygnacja z życia seksualnego.

Andropauza

Andropauza to z kolei fachowa nazwa okresu przekwitania u mężczyzn. Trzeba tutaj jednak stwierdzić iż mężczyzna w tym okresie nie traci swoich zdolności prokreacyjnych, wobec czego też, z całą pewnością będzie mu o wiele lżej przejść ten okres niż w przypadku kobiet. Jednakże w niektórych przypadkach mężczyźni mogą odczuwać dyskomfort związany z obniżeniem jakości życia seksualnego (problemy z pełnym wzwodem). Do tego rzecz jasna dochodzą różne inne schorzenia, jak chociażby miażdżyca, problemy z oddawaniem moczu, nadmierna potliwość. Wszystkie te dolegliwości z całą pewnością wpływają na obniżenie komfortu codziennego życia, toteż warto jak najszybciej wybrać się z problemem do lekarza, który zaleci odpowiednie środki wpływające korzystnie na komfort życia codziennego.

Podsumowanie.

Można więc powiedzieć, iż andropauza i menopauza to bardzo poważne problemy, których nie powinniśmy bagatelizować. W chwili pojawienia się pierwszych oznak, najlepiej od razu wybrać się do lekarza celem przeprowadzenia niezbędnych badań, oraz podjęcia terapii, której zadaniem będzie przywrócenie gospodarki hormonalnej i radości płynącej z codziennych wyzwań, obowiązków, oraz przyjemności, którymi nasze życie zawsze było wypełnione.

Leave a Reply