Trekking w okolicach masywu Monte Rosa.

paradise-3-1086684-mMonte Rosa to najpotężniejszy masy górskich w Alpach, znajdujący się bezpośrednio w Alpach Penińskich. Zlokalizowany jest na wschód od słynnego szczytu Matterhorn, pomiędzy Szwajcarią a Włochami z najwyższym szczytem Dufourspitze (4634 m n.p.m.). Wyjazd na trekking w ten rejon będzie w stanie każdemu pasjonatowi wysokogórskich wycieczek, dostarczyć niesamowitą, niespotykaną nigdzie indziej porcję wrażeń. Dlatego też, warto dość starannie przemyśleć kwestię swojego najbliższego urlopu, szczególnie jeśli lubimy wyjazdy w góry, a aktywność fizyczna i nowe wyzwania zawsze mobilizują nas do działań. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej kwestii wyjazdu na trekking w masywie Monte Rosa, aby przekonać się, czy jest to rzeczywiście dobra opcja urlopowa.

Organizator wyjazdu.

Przede wszystkim, trzeba będzie tutaj znaleźć odpowiedniego organizatora wyjazdu, który zagwarantuje nam pełne bezpieczeństwo. Nie da się przecież ukryć, iż trekking w Alpach w masywie Monte Rosa, będzie bardzo wymagającym przedsięwzięciem logistycznym. W celu zapewnienia sobie pełnego bezpieczeństwa, warto znaleźć odpowiednie biuro podróży, specjalizujące się w wyjazdach na trekking. Biuro, które wyjazdy na trekking w Alpach organizuje od długiego czasu i cieszy się dużym uznaniem w oczach dotychczasowych klientów. Nie warto tutaj kusić się na niską cenę, bowiem z reguły w takich przypadkach, nawet jeśli już nie zostaniemy oszukani przez nieuczciwego przedsiębiorcę, to i tak nie będziemy w stanie wykorzystać wszystkich opcji jakie niesie za sobą wyjazd w okolice masywu Monte Rosa. Tak więc, przede wszystkim solidne, cieszące się dobrą opinią biuro podróży, będzie tutja kluczowym elementem bezpiecznego wyjazdu na trekking w Alpy.

Przebieg wyjazdu.

Jeśli chodzi o najczęściej spotykane na tego typu wyjazdach elementy, to trzeba tutaj wyszczególnić przede wszystkim takie jak:

  • Grota we wnętrzu Theodulgletscher
  • Wjazd na Klein Matterhorn (3820 m n.p.m.)
  • Wjazd na Gornergrat (3090 m n.p.m.)
  • Przełęcz Monte Moro, która słynie z zapierającego dech w piersiach widoku na gigantyczną, wschodnią ścianę Monte Rosa
  • Rifugio Gnifetti (3647 m n.p.m.)
  • Piramide Vincet (4215 m n.p.m.)
  • Balmenhorn (4167 m n.p.m.)

Mamy tutaj więc do czynienia ze stosunkowo spora liczbą atrakcji, które koniecznie trzeba zaliczyć. Niestety nie wszystkie biura podróży będą w stanie zagwarantować nam taki wyjazd, toteż powinniśmy samodzielnie sprawdzić ofertę i przekonać się, czy warto z niej skorzystać. Jeśli nie ma w niej uwzględnionych czterotysięczników, można od razu sobie odpuścić, bowiem to są zdecydowanie największe atrakcje Alp i całego masywu Monte Rosa. Ich zdobycie jest jedynym namacalnym dowodem na to, iż byliśmy w Alpach. Jeśli tego nie zrobimy, to tak jak by nas tam wcale nie było.

Jednym słowem wybierające się na trekking w Alpach w masywie Monte Rosa, należy przede wszystkim bardzo starannie dobrać organizatora wyjazdu, aby zapewnić sobie wszystkie, najważniejsze atrakcje pobytu w Alpach, oraz pełne bezpieczeństwo w czasie trwania całego wyjazdu.

Leave a Reply