Technologie grzewcze dla domów jednorodzinnych.

Kielar Eco2 z ruchomym rusztemOgrzewanie domów jednorodzinnych to kwestia niesłychanie istotna, tym bardziej iż w naszej strefie klimatycznej mamy do czynienia z dość intensywnymi zimami, a co za tym idzie, koniecznością dość intensywnego ogrzewania domów w tym okresie. Trzeba będzie tutaj więc zadbać należycie nie tylko o same ogrzewanie, ale także i o ocieplenie domu, co wpłynie korzystnie na koszty związane z ogrzewaniem, obniży straty ciepła budynku poprzez ściany, natomiast w sezonie letnim zapewni nam nieco chłodu i cienia. Generalnie rzecz więc ujmując trzeba będzie ponieść pewne koszty, związane zarówno z odpowiednim doborem technologii ogrzewania domu, jak i z jego ociepleniem w celu zminimalizowania strat ciepła.

Co w dalszej części artykułu?

Ocieplenie budynku.

Ocieplenie budynku to bardzo przydatna inwestycja, mimo iż w niektórych okolicznościach może się okazać stosunkowo kosztowna. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż zapewnimy sobie mniejsze straty ciepła, a jednocześnie poprawimy zewnętrzną estetykę budynku, poprzez zastosowanie odpowiednio wybranych tynków żywicznych, lub też szlachetnych. Jako warstwę ociepleniową w zależności od potrzeb możemy tutaj zastosować styropian różnej grubości. Im grubszy tym lepszy będzie poziom ocieplenia, aczkolwiek w przypadku niektórych budynków wzniesionych już w nowych technologiach, raczej nie zachodzi konieczność stosowania grubej warstwy docieplenia. W przypadku średniego domu jednorodzinnego, koszt ocieplenia wraz z wykonaniem przez firmę może osiągnąć nawet do ponad dwudziestu tysięcy złotych, przy niezbyt kosztownych materiałach, aczkolwiek przy założeniu że będą to materiały dobre. Jest to więc dość spora inwestycja.

Jednostka grzewcza.

Ten element jest tutaj równie istotny bowiem poprzez odpowiedni kocioł centralnego ogrzewania, możemy dodatkowo wpływać na efektywne ogrzewanie domu. Warto tutaj dodatkowo zwrócić uwagę na jakość wykonywanych kotłów przez poszczególnych producentów, bowiem to pewna zależność, że dana firma wytwarza kotły z zastosowaniem danej technologii, charakteryzującej się pewnymi zaletami jak również i wadami. Na przykład firma Kielar, produkuje zdecydowanie najlepsze kotły centralnego ogrzewania z nastawieniem na ekologię spalania, i nie ma co do tego dwóch zdań. Jest to bardzo dobry i doświadczony producent, którego kotły charakteryzują się nowatorskimi rozwiązaniami w zakresie spalania materiałów opałowych, a co za tym idzie, są one efektywniejsze oraz bardziej ekologiczne.

Reasumując.

Można więc tutaj zakończyć mówiąc, iż wybór dobrego kotła, oraz docieplenie budynku to kwestie wręcz podstawowe jeśli chodzi o ciepły i komfortowy dom przez cały czas trwania sezonu zimowego. Niemniej jednak trzeba będzie liczyć się z koniecznością poniesienia z tego tytułu stosunkowo sporych kosztów, których jednakże nie powinniśmy na siłę ograniczać, bowiem wywierać to będzie negatywny wpływ na nasz komfort cieplny w naszym własnym domu.

Leave a Reply