Tarczyca bajkalska i jej zastosowanie.

terapia ziołowaTarczyca bajkalska to niewysoka roślina wieloletnia z rodziny Lamiaceae. Osiąga wysokość około 25-60 cm, wykształca proste pędy, pokryte niedużymi listkami. Na wierzchołkach listków wyrastają małe kwiaty w kolorze niebieskim lub czasem niebiesko-fioletowym. Przede wszystkim jednak jest to roślina, która już od setek lat wykorzystywana jest w leczeniu różnych chorób. Zawdzięcza to swojemu zdrowotnemu działaniu. W toku wielu różnorodnych badań, wykazano w jak wielkim zakresie wywiera ona wpływ na nasze zdrowie.

Tarczyca bajkalska i jej działanie.

Tarczyca bajkalska pochodzi z Azji, a ściślej rzecz biorąc z Syberii, Zabajkala, Północnych Chin, Mongolii czy też Japonii. Wszyscy bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, iż Azja była w pewnym sensie kolebką ziołolecznictwa. Wobec tego też, nie powinno nas dziwić, iż rośliny tam rosnące są tak dobrze przez zielarzy znane i stosowane o wielu lat. Obecnie wszystkie ludowe doświadczenia zostały dodatkowo poparte nowoczesnymi badaniami nad tarczycą. W toku badań wykazano, iż tarczyca bajkalska charakteryzuje się działaniami takimi jak:

  • Przeciwalergiczne i przeciwastmatyczne
  • Przeciwgrzybiczne
  • Przeciwwirusowe
  • Przeciwbakteryjne
  • Przeciwzapalne
  • Przeciwnowotworowe

Poza tym udowodniono, iż korzystnie wpływa na układ krążenia i odnowę komórkową skóry. Bardzo wyraźnie potrafi także zmniejszyć przebarwienia wynikające z nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Można więc powiedzieć, iż jako roślina medyczna, charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami. Skutkiem tego jest bardzo szeroko stosowana w medycynie ludowej i współczesnej fitoterapii.

Gdzie kupić preparaty z tarczycą bajkalską?

Aby zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty, w skład których wchodzi tarczyca bajkalska, trzeba będzie zlokalizować profesjonalny sklep zielarski. W zasadzie można takowe preparaty kupić gdziekolwiek, ale lepiej mieć pewność co się kupuje. Dlatego też, sklep zielarski będzie rozwiązaniem o wiele bardziej korzystnym i przede wszystkim bezpiecznym. Najlepszym zaś w naszym kraju wyjściem będzie wizyta na stronie bonimed.pl. Jest to strona sprzedaży leków Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki. Trudno się temu dziwić. W końcu zakonnicy od wielu wieków gromadzą wiedzę dostępną na temat ziołolecznictwa. Nie powinno nas więc zaskakiwać to, iż także w tym przypadku będą posiadali odpowiednią wiedzę i doświadczenia. Na stornie bonimed.pl możemy zakupić między innymi suplement diety o nazwie Vitalbon. Jest to specyfik zwierający w swoim składzie także tarczycę bajkalską. Poza tym zawiera ekstrakty z skórek winogron, co zapewnia jego działanie obronne przed wolnymi rodnikami. Jest to jeden z lepszych suplementów tego rodzaju, dostępnych obecnie na rynku. Jego regularne zażywanie, bardzo korzystnie wpłynie na stan naszego zdrowia, wobec czego warto o tej kwestii dość wnikliwie pomyśleć.

Leave a Reply