Prowadzenie składu opału

ogrzewanie domu w sezonie zimowymObecnie prowadzenie składu opału, może okazać się bardzo dobrym i dochodowym przedsięwzięciem, aczkolwiek trzeba tutaj pamiętać o tym, iż w początkowym etapie, trzeba będzie podjąć konkretne inwestycje, zapewniające przewagę nad konkurencją. Przede wszystkim trzeba będzie zadbać o kwestię tego, aby opał który będziemy dystrybuować był jak najlepszej jakości, aby każdy klient był w stu procentach zadowolony. Bardzo ważną kwestią będzie także sam sposób jego przechowywania, bowiem jeśli nie zagwarantujemy zabezpieczenia przed opadami atmosferycznymi, niestety, opał będzie zawilgocony, a taki już niestety traci swoją jakość i przestaje być dla klienta atrakcyjny.

Odpowiednie składowanie materiałów opałowych.

Jak już wspomnieliśmy, kwestią kluczową będzie tutaj składowanie opału, gwarantujące zabezpieczenie przed wilgocią. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku składowania materiałów luzem, będzie budowa odpowiednich wiat. Nie zabezpieczą one węgla czy też ekogroszku w stu procentach przed wilgocią, bowiem przy pewnych warunkach, coś tam wilgoci się przedostanie, niemniej jednak 95% składowanego opału będzie w pełni sucha, a to już wynik wręcz bardzo dobry. Co prawda inwestycja w tego typu wiaty będzie dość kosztowna, niemniej jednak jeśli chcemy osiągać wyniki w sprzedaży opały, jest ona niezbędna. zresztą jej koszty możemy doliczyć do ceny tony węgla, bowiem klienci, bardzo chętnie zapłacą za tę tonę więcej, pod warunkiem, że dostaną gwarancję dostarczenia suchego węgla o dobrych parametrach spalania. Dlatego też, warto podjąć ten wysiłek inwestycyjny, gdyż przekładać się to będzie na lepszy poziom zbytu, dystrybuowanego przez nas opału, co przecież jest podstawą naszej w tym zakresie działalności.

Zaopatrzenie w materiały opałowe.

Drugą, bardzo istotną w tym zakresie kwestią będzie oczywiście znalezienie dobrych dostawców. Tutaj zaś, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest bez wątpienia zaopatrywanie się w materiały opałowe bezpośrednio na kopalniach, lub tez u producentów. Czym większa liczba pośredników tym mniejsze zyski dla nas i większe ryzyko, iż po drodze, któryś z nich przeprowadził jakieś drobne domieszki i dana partia opału po prostu staje się o wiele mniej wartościowa pod względem opałowym. Musimy pamiętać więc przede wszystkim o tym, iż własny skład opału Czechowice będzie stawiać przed nami spore wymagania, aczkolwiek w zamian będziemy mogli liczyć na dobre dochody. Tym bardziej, iż nie zanosi się na to, aby społeczeństwo raptem, z dnia na dzień przestało opalać swoje domy węglem, ekogroszkiem czy też pelletem. Z całą pewnością ten ostatni ma przed sobą świetlaną przyszłość, wobec czego warto już dziś myśleć bardziej efektywnie o jego wykorzystywaniu do ogrzewania naszych domów jednorodzinnych.

Leave a Reply