Profesjonalne podejście do odwadniania przemysłowego.

em_agregat do deszczowniOdwadnianie w przemyśle, to zupełnie inny kaliber działań, niż na przykład w przypadku odwodnień na terenie prywatnej posesji. Tutaj bardzo często będziemy mieli do czynienia z zastosowaniem nowoczesnych, bardzo kosztownych urządzeń, zapewniających możliwość sprawnego i bardzo szybkiego odwadniania, i to w bardzo trudnych warunkach. Przy zastosowaniu na przykład igłofiltrów, możliwe będzie obniżanie poziomu wody gruntowej, co pozwoli na przeprowadzanie prac budowlanych nawet w terenie podmokłym. Zobaczmy zatem jakiego rodzaju technologie można obecnie stosować w odwadnianiu przemysłowym, jak pozyskiwać odpowiednie urządzenia do odwodnień, oraz w jaki sposób wykorzystać poszczególne technologie, aby efektywność odwadniania stała na możliwie jak najwyższym poziomie.

Technologie odwadniania i ich zastosowanie.

Trzeba tutaj w pierwszej kolejności powiedzieć sobie nieco więcej na temat podstawowych technologii odwadniania oraz na tema ich konkretnego zastosowania. Jedną z nich jest wspomniane już wcześniej odwadnianie za pomocą zestawów igłofiltrowych, która to technologia będzie bardzo skutecznym rozwiązaniem w przypadku obniżania poziomu wody gruntowej. Jest to niezwykle przydatne w sytuacji, kiedy mamy zamiar przeprowadzić prace budowlane w terenie podmokłym, a tutaj na czas prowadzenia robót, trzeba będzie zabezpieczyć cały teren. W tym celu należy na całej długości wykopów, w odstępie jednego metra wprowadzić do gleby igłofiltry, na głębokość co najmniej pół metra większą niż planowana głębokość prowadzenia robót. Igłofiltry te, będą następnie podłączone do kolektora ssącego, który będzie z kolei podpięty do agregatu pompowego, co zapewni nam odsysanie wody gruntowej na całej długości prowadzenia robót, a przez to umożliwi bezpieczne i efektywne i przeprowadzenie. Warto tutaj zobaczyć odpowiednie wideo z odwadniania igłofiltrami, w celu przekonania się, iż proces jest w zasadzie dość skomplikowany i trudny do realizacji, niemniej jednak poprawne wykonanie i zastosowanie odpowiedniej jakości igłofiltrów i pozostałych elementów zestawy będzie zapewniać wysoki poziom efektywności odwadniania.

Pozyskiwanie pomp i zestawów igłofiltrowych.

Skoro już powiedzieliśmy sobie nieco więcej na temat odwadniani igłofiltrami, warto jeszcze dowiedzieć się, w jaki sposób pozyskać odpowiednie zestawy igłofiltrowe, które zapewnią nam wysoki poziom skuteczności prowadzonych robót. Jednym z lepszych miejsc do pozyskiwania igłofiltrów będzie wypożyczalnia pomp, gdzie przecież tego typu zestawy bez trudu będzie można wynająć. Tym bardziej, iż w przypadku pojedynczych prac, wynajem pomp będzie rozwiązaniem o wiele bardziej ekonomicznym niż zakup zestawy igłofiltrowego na własność, bowiem koszty zakupu na jednorazową akcję będą zdecydowanie zbyt wysokie. W takich sytuacjach, wynajęcie zestawu igłofiltrowego czy też zwykłej pompy będzie rozwiązaniem bardziej wydajnym, a co za tym idzie, powinniśmy z tego rozwiązania korzystać.

Leave a Reply