Produkcja brykietu drzewnego.

Produkcja brykietu drzewnego.

Produkcja brykietu drzewnego w ostatnich latach staje się coraz bardziej istotną gałęzią gospodarki. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż brykiet jest materiałem opałowym ekologicznym a w ostatnich latach możemy zaobserwować silny nacisk na ekologię. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro naukowcy alarmują, iż jeśli nie zmienimy swojego podejścia to grozi nam po prostu katastrofa klimatyczna. W związku z tym też, produkcja brykietu drzewnego staje się coraz bardziej dochodowym biznesem. Choć musimy przyznać, iż wymaga to pewnych inwestycji w niezbędną infrastrukturę, oraz nowoczesne brykieciarki.

Czego wymaga wydajna produkcja brykietu drzewnego?

Przede wszystkim, kluczową rolę odgrywać będzie tutaj odpowiednia infrastruktura magazynowa oraz produkcyjna. Kwestią najważniejszą jest to, aby surowiec przeznaczony do produkcji brykietu drzewnego był składowany w warunkach, zabezpieczających go przed wilgocią. Musimy bowiem pamiętać, iż wilgoć jest jednym z największych zagrożeń w procesie produkcji brykietu drzewnego. Zarówno surowiec, jak gotowy wyrób muszą być więc składowane w warunkach suchych.

Warto także zadbać o to, aby przedsiębiorstwo dysponowało pomieszczeniem suszarni komorowej, która pozwoli dodatkowo wysuszyć nadmiernie wilgotny surowiec. Trzeba bowiem pamiętać, iż nie zawsze pozyskiwany z tartaków i warsztatów stolarskich surowiec będzie wystarczająco suchy, aby nadawał się od razu do przetwarzania na brykiet drzewny.

Maszyny do produkcji brykietu.

Produkcja brykietu drzewnego będzie niemożliwa bez inwestycji w odpowiednio nowoczesne brykieciarki. Maszyny te, powinny nam gwarantować odpowiednio wysoki poziom wydajności, oraz możliwość wytwarzania brykietu w dowolnych formach. chodzi tutaj o to, aby w zależności od aktualnych potrzeb rynkowych, mieć możliwość wytwarzania zarówno klasycznych kostek, jak i mydełek, czy też coraz bardziej popularnych wałków o różnych średnicach. Te ostatnie stają się coraz bardziej popularne, bowiem sprawdzają się perfekcyjnie w piecach kominkowych.

Dobre i odpowiednio wydajne maszyny do produkcji brykietu, będzie w stanie zagwarantować nam dostawca Briklis Polska. Jest to doświadczony dostawca, który zagwarantuje nam nie tylko standardowe brykieciarki, ale także gotowe linie produkcyjne, które znacznie poszerzają możliwości produkcji, wspomniane linie produkcyjne, bardzo często wyposażone są w własną suszarnię komorowa, oraz rozdrabniacz, dzięki czemu, możliwe jest wytwarzanie brykietu nie tylko z trocin ale także z drobnych gałęzi będących odpadem z wycinek.

Podsumowanie.

Jednym słowem produkcja brykietu drzewnego nie jest nadmiernie skomplikowanym procesem. Aczkolwiek wymaga on pewnych nakładów finansowych, bez których nie będzie możliwe osiągnięcie odpowiedniej jakości oraz wydajności, gwarantujących rentowność przedsięwzięcia. Jeśli jednak wszystkie kwestie będą dobrze przygotowane, to najbliższe lata z całą pewnością przyniosą jeszcze większe zainteresowanie brykietem drzewnym. Dzięki temu też, produkcja brykietu drzewnego będzie jeszcze bardziej opłacalnym biznesem niż obecnie.

Leave a Reply