Poziomice budowlane i ich współczesne zastosowanie.

Poziomice budowlane i ich współczesne zastosowanie.

Poziomice budowlane, to zdecydowanie najbardziej popularne narzędzia pomiarowe stosowane nie tylko w branży budowlanej. Wykorzystywane są one wszędzie tam, gdzie należy podczas prac montażowych i innych uwzględniać położenie elementów względem siebie, jak również względem poziomu i pionu grawitacyjnego. Oczywiście najbardziej spopularyzowane są tutaj poziomice budowlane, bowiem to w branży budowlanej, tego typu narzędzia stosowane są zdecydowanie najczęściej. Warto jednak pamiętać, iż nie zawsze poziomice budowlane będą najbardziej precyzyjnym i najlepszym rozwiązaniem. Do każdej pracy z zastosowaniem poziomic, musimy podchodzić bowiem indywidualnie. W każdym przypadku lepsza będzie inna, dobrana do danej realizacji poziomica.

Gdzie kupić dobre poziomice budowlane?

Zakup dobrej poziomicy budowlanej, okazuje się wcale nie być takim prostym jakby się to mogło początkowo wydawać. Rynek poziomic jest zasypany narzędziami słabymi i takimi sobie. Profesjonalne narzędzia trudno jest więc znaleźć w tym natłoku. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na zakupy w markecie budowlanym. Tam trzeba będzie zachować bardzo dużo ostrożności, aby nie ulec pokusie zakupu narzędzia tańszego, pozornie spełniającego wymagania stawiane przed profesjonalnymi poziomicami.

Jeśli potrzebna będzie nam niezawodna poziomica dla firmy murarskiej czy też ogólnie budowlanej, trzeba będzie zwrócić na konkretne szczegóły konstrukcji poziomicy. Przede wszystkim powinna posiadać trzy, prawidłowo osadzone libelle pomiarowe. Umożliwiają nam one pomiar poziomu, pionu, oraz kąta 45 stopni. Przy zastosowaniu odpowiednich podkładek kątowych, można będzie mierzyć praktycznie każdy kąt. Dodatkowo, powinna być wykonana ze stopu aluminium z magnezem, z dodatkowym żebrowaniem wewnętrznym, wzmacniającym konstrukcję. Najtańsze poziomice, są najczęściej wykonywane z profilu z cienkiej blachy stalowej. Taka poziomica w profesjonalnych zastosowaniach absolutnie się nie sprawdzi. Dość szybkie zacznie ulegać korozji, a z całą pewnością o wiele wcześniej, niż do tego dojdzie, wykrzywi się i przestanie prawidłowo wskazywać pion i poziom.

Musimy więc skupić się na tym, aby poziomice budowlane kupować w uwzględnieniem ich parametrów wykonania. Trzeba więc będzie wybrać się do profesjonalnego sklepu z narzędziami pomiarowymi, gdzie uzyskamy niezbędne informacje na temat każdego narzędzia. Jest to bardzo ważne, bowiem niektóre z nich są tańsze i równie dobre jakościowo, ale nie będą się nadawać na przykład do użytku w skrajnych temperaturach. O takich kwestiach trzeba pamiętać, aby prawidłowo użytkować zakupioną przez siebie poziomicę.

Podsumowanie

Jednym słowem, musimy tutaj pamiętać przede wszystkim o tym, iż poziomice budowlane, powinny spełniać pewne wymagania, jeśli chcemy, aby zapewniały nam dobre warunki do realizacji pomiarów budowlanych. W przeciwnym razie, co prawda zaoszczędzimy na zakupie poziomicy, jednakże szybko stracimy dwukrotnie, na wadliwym realizowaniu pomiarów.

Leave a Reply