Posadzka marmurowa i zalety jej zastosowania.

posadzka marmurowaPosadzki marmurowe to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań marmurowych w wykończeniach naszych wnętrz. Wynika to z faktu tego, iż najłatwiej się na nie zdecydować. Jest to spora powierzchnia i bardzo widoczna, przez co też od razu widzimy na co poszły nasze pieniądze. Poza tym, wykonanie posadzki marmurowej niesie za sobą konkretne, bardzo wyraźne korzyści. Co prawda koszt jej wykonania znacznie przekracza inne rozwiązania w kwestii wykańczania podłóg, jednakże zalety w zupełności rekompensują tak wysoki koszt. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, jak bardzo popularne są obecnie eleganckie posadzki marmurowe, oraz jakie korzyści niesie za sobą decyzja o wykonaniu takowej posadzki w swoim domu.

Jak wykonywane są eleganckie posadzki marmurowe.

Sam proces technologiczny, od pierwszych pomiarów, aż do finalnego wykonania posadzki zajmuje stosunkowo sporo czasu. Wynika to z faktu tego, iż materiał jest drogi, a więc z reguły realizowane wszystko jest pod specjalne zamówienie danego klienta. Najpierw ekipa firmy kamieniarskiej przyjedzie na pomiary oraz ustalenia odnośnie sposobu wykonania i ostatecznego kształtu estetycznego naszej przyszłej posadzki. W następnej kolejności przez kilka dni, a nawet czasem tygodni, w warsztacie kamieniarskim, będą przygotowywane płyty na naszą posadzkę. Dopiero, kiedy wszystkie płyty będą odpowiednio przycięte, wyszlifowane i wypolerowane, firma przyjeżdżać będzie na ostateczny montaż. Ten etap jest także dość czasochłonny, bowiem z racji na kosztowność materiału, pracownicy zachowują szczególną ostrożność podczas prac montażowych. Wynika to z faktu tego, iż każda stłuczona płyta to sporo pieniędzy oraz czasu związanego z jej przygotowaniem. Dlatego też, prace montażowe będą niestety musiały zając stosunkowo sporo czasu.

Zalety posiadania posadzki marmurowej.

Skoro jednak podjęliśmy decyzję, aby na naszych podłogach pojawiły się eleganckie posadzki marmurowe, warto te kilka tygodni zaczekać na ukończenie wszystkich prac, bowiem w zamian będziemy mogli liczyć na całkiem szeroki wachlarz korzyści. Do najważniejszych zalet zastosowania posadzki marmurowej w swoim domu należy tutaj niewątpliwie zaliczyć następujące kwestie:

  • Wysoki poziom estetyki wykończenia podłóg
  • Odporność marmuru na uszkodzenia mechaniczne
  • Proste utrzymanie w czystości – wystarczą standardowe środki czystości.
  • Wysoki poziom trwałości posadzki marmurowej – szacuje się, iż dobrze wykonana posadzka przetrwa wręcz setki lat, bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek napraw.

Mamy więc całkiem szeroką listę najważniejszych zalet, a trzeba pamiętać, iż będą także mniejsze, takie jak chociażby podniesienie prestiżu naszego domu w otoczeniu. Jednym słowem posadzki marmurowe w naszych domach to bardzo dobre, choć stosunkowo kosztowne rozwiązanie. Warto więc o tej kwestii pamiętać, i w przypadku dysponowania większym zapasem gotówki podczas remontu, poważnie się nad tym rozwiązaniem zastanowić.

Leave a Reply