Piwonia biała na reumatyzm.

piwonia białaProblemy z reumatyzmem mogą dotknąć praktycznie każdego z nas, w zasadzie nawet niezależnie od wieku, choć charakterystycznym jest, iż większość osób z tego typu problemami to osoby starsze. Leczenie w tym przypadku polega praktycznie tylko i wyłącznie na minimalizowaniu negatywnych efektów problemów reumatoidalnych, wobec czego można powiedzieć, iż jest to w pewnym sensie choroba nieuleczalna. Warto tutaj jednak sprawdzić, jakie możemy zastosować metody leczenia, szczególnie w przypadku Reumatoidalnego Zapalenia Stawów, (RZS), czyli choroby zdecydowanie najczęściej występującej. W tym bowiem przypadku możemy zarówno stosować leki farmakologiczne takie jak Metotreksat, jak i środki naturalne, jak chociażby preparaty zawierające w sobie ekstrakt korzenia piwonii białej.

Skuteczność leczenia ekstraktem z korzenia piwonii białej.

Zanim jednak będziemy w ogóle mówić cokolwiek o leczeniu przy zastosowaniu ekstraktu z korzenia piwonii białej, warto przytoczyć wyniki badań przeprowadzonych przez Narodową Fundację Medycyny Naturalnej Chin, w wyniku których wykazano wysoki poziom skuteczności ekstraktu z korzenia Piwonii Białej. W jednym z badań przeprowadzonych przez wspomnianą fundację, przebadano blisko 450 osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Planem badania było porównanie skuteczności Metotreksatu i ekstraktu z korzenia piwonii białej. Obie substancje były stosowane przez badanych przez okres 12 tygodni. W wyniku okazało się, iż 91,7% osób przyjmujących Metotreksat odczuło poprawę, zaś w przypadku osób przyjmujących ekstrakt z korzenia piwonii białej było to 71,7%. Wyniki badań wskazują więc dość wyraźnie, iż piwonia biała stanowi tutaj bardzo dobry lek zastępujący leki farmakologiczne, które zawsze będą wywierać na nasz organizm w jakimś zakresie negatywny wpływ. Przyjmowanie zaś środków pochodzenia naturalnego będzie zawsze korzystniejsze z punktu widzenia naszego zdrowia. Tym bardziej, iż skuteczność leczenia utrzymuje się na zbliżonym do leków farmakologicznych poziomie.

Korzystne wyniki zaobserwowano nie tylko w przypadku RZS, ale także u osób z układowym toczniem rumieniowatym, zespołem Sjogrena, zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa (ZZSK) czy też w przewlekłej pokrzywce. Okazuje się więc, iż piwonia biała, a w szczególności ekstrakt z jej korzenia, jest bardzo dobrym lekiem na wiele dolegliwości o charakterze czysto reumatoidalnym. Zakup odpowiednich preparatów zawierających ekstrakt z korzenia piwonii białej, jest stosunkowo łatwy, bowiem leki tego typu dostępne są w większości sklepów zielarskich. U nas można zawsze tego typu leki pozyskać na przykład w internetowym sklepie Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza, pod adresem internetowym https://bonimed.pl/. sam produkt nosi tutaj nazwę Peobon, i jest jednym ze skuteczniejszych leków ziołowych stosowanych w tym przypadku. warto go więc przetestować, bowiem może się okazać, iż w naszym przypadku będzie rozwiązaniem najbardziej korzystnym.

Leave a Reply