Nowoczesne okna drewniane.

windows-with-wooden-shutters-1168499-mOkna drewniane, jeszcze do niedawna były wręcz standardem, wynikającym raczej z braku innych technologii, niż z jakichkolwiek innych przyczyn. Następnie na rynku pojawiły się nowoczesne okna PCV, które w stosunkowo szybkim tempie zdominowały rynek, aczkolwiek nie udało im się to do końca, gdyż spora grupa osób pozostała wierna oknom drewnianym, ceniąc je przede wszystkim za estetykę i parametry techniczne. Obecnie zaś, coraz częściej pojawiają się na rynku nowoczesne okna drewniane, które parametrami dorównują bez problemów najnowszym oknom z PCV, natomiast w kwestiach estetycznych znacznie je przewyższają, wobec czego stają się bardziej pożądane. Zobaczmy zatem, czym charakteryzują się współczesne, w pełni nowoczesne okna drewniane, aby przekonać się, czy rzeczywiście jest to całkiem dobry wybór.

Parametry techniczne okien z drewna.

Izolacja termiczna.

W kwestii izolacyjności termicznej, nowoczesne okna drewniane, stoją na stosunkowo wysokim poziomie, wobec czego nie ma obaw, iż będziemy mieli w ich przypadku zbyt wysoki poziom strat ciepła. Drewno jest materiałem bardzo dobrze izolującym od zimna, natomiast zastosowanie odpowiednio zespolonych szyb, gwarantuje zachowanie ciepła na wysokim poziomie

Izolacja akustyczna.

W tej kwestii okna drewniane Drew Dom Bielsko także będą bardzo dobrym wyborem, bowiem izolacja akustyczna stoi w tym przypadku na dość wysokim poziomie. Dobrze wykonane, nowoczesne okna drewniane, zapewnią nam w domu ciszę i spokój na wysokim poziomie, wytłumiając wszystkie zewnętrzne hałasy, które mogłyby negatywnie wpływać na poziom komfortu.

Wygoda eksploatacji.

Tak kwestia jest akurat zależna w większym stopniu od rodzaju zastosowanych okuć, niemniej jednak w przypadku okien drewnianych możemy stosować takie same, nowoczesne okucia, co pozwala nam na osiągnięcie wysokiego poziomu wygody eksploatacji.

Bezpieczeństwo

Podobnie jak z wygodą eksploatacji, także i w tym przypadku będzie to zależne bardziej od rodzaju zastosowanych okuć, oraz dodatkowego wyposażenia okna, niż od samego materiału, aczkolwiek trzeba przyznać, iż okna drewniane pod względem bezpieczeństwa stoją na nieco niższym poziomie, choć z drugiej strony, nowoczesne okna, produkowane są z wyjątkowo wytrzymałego rodzaju drewna, twardego i odpornego na uszkodzenia, dodatkowo zabezpieczanego. Dobre okucia antywłamaniowe będą tutaj jednak zdecydowanie najistotniejszą kwestią.

Zakup odpowiednich okien.

Skoro już określiliśmy, że okna drewniane stoją na całkiem wysokim poziomie pod względem parametrów technicznych i będą w stanie zaspokoić większość naszych potrzeb, warto znaleźć odpowiedniego dostawcę, czyli dobry i profesjonalny sklep z oknami w Bielsku Białej, w którym będziemy mogli dostać odpowiedniej jakości okna drewniane, spełniające nasze konkretne wymagania, a co za tym idzie, będziemy mogli zapewnić sobie wysoki poziom komfortu we własnym domu.

Leave a Reply