Nowoczesne ogrzewanie kanałowe a jego zastosowanie.

grzejniki kanałoweW ciągu ostatnich kilkunastu lat mamy do czynienia z wyraźnym wzrostem zainteresowania kwestią alternatywnych sposobów ogrzewania naszych domów i mieszkań. Wynika to przede wszystkim z konieczności ograniczenia niskiej emisji, bowiem to właśnie ona jest w największym zakresie odpowiedzialna za trujący smog, spowijający nasze ulice w sezonie grzewczym. Wśród wielu różnych rozwiązań aby to osiągnąć, możemy na przykład znaleźć ogrzewanie kanałowe, które zapewnia nam efektywniejsze wykorzystanie energii cieplnej o około 20%. W skali całego roku obniży nam to znacznie koszty ogrzewania domu, co będzie dla każdego po prostu korzystne z ekonomicznego punktu widzenia.

Zalety zastosowania ogrzewania kanałowego.

Oczywiście, aby określić, czy w danym przypadku ogrzewanie kanałowe będzie dobrym rozwiązaniem, trzeba będzie najpierw poznać wszystkie korzyści, jakie płyną z jego zastosowania. Tutaj zaś poza wspomnianą wyżej oszczędnością mamy ich jeszcze kilka. Do najważniejszych zalet zastosowania ogrzewania kanałowego trzeba będzie więc po kolei zaliczyć następujące kwestie:

  • Oszczędność na kosztach ogrzewania rzędu 20-30% w zależności od indywidualnych uwarunkowań w budynku.
  • Zwiększenie estetyki wystroju wnętrz, poprzez brak grzejników na ścianach – grzejniki ścienne nie tylko zajmują miejsce, ale także powodują zabrudzenia na ścianach.
  • Szybsze rozgrzewanie pomieszczeń ze względu na fakt zastosowania wentylatora, utrzymującego stałą wymianę powietrza w pomieszczeniu.
  • Wymiana powietrza utrzymania na tym samym poziomie niezależnie od temperatury czynnika grzewczego.

Są to niewątpliwie konkretne zalety, dla których warto korzystać z tego typu rozwiązań. Tym bardziej, iż jak zapewnia nas każdy producent ogrzewania kanałowego będziemy tutaj mogli liczyć na długi czas bezawaryjnej pracy całego systemu grzejników kanałowych. Do tego dochodzi oczywiście serwis gwarancyjny jak i sprawna obsługa posprzedażna.

Montaż grzejników kanałowych.

Niezależnie od tego, jaki producent grzejników kanałowych dostarczy nasz system, zawsze będziemy mieć do czynienia z takim samym podejściem w kwestii montażu ogrzewania. Trzeba wyciąć w podłogach odpowiednie rynny montażowe o głębokości co najmniej 10 cm. Najmniejsze bowiem grzejniki kanałowe, będą takiej właśnie grubości. Do rynien należy także doprowadzić rury zasilania oraz powrotu czynnika grzewczego. W przypadku starych budynków będzie to wymagać pewnych przeróbek całej istniejącej instalacji grzewczej. Jeśli zaś chodzi o nowe budownictwo, to raczej nie będziemy mieć z tego tytułu jakichkolwiek problemów i trudności. Koszty poniesione na montaż instalacji grzejników kanałowych z całą pewnością stosunkowo szybko będą się zwracać. Można nawet powiedzieć, iż w ciągu najbliższych dziesięciu lat, zaoszczędzimy tyle, ile kosztuje cała instalacja. W stosunku oczywiście do koszów ogrzewania grzejnikami ściennymi.

Leave a Reply