Letni weekend w górach.

SzczyrkWyjazd w góry niekoniecznie musi odbywać się zimową porą, kiedy to na stokach pełno jest śniegu, a sklepy i wypożyczalnie ze sprzętem narciarskim pękają wręcz w szwach. W góry, równie dobrze można wyjechać także latem, kiedy słońce oświetla zbocza gór i zapewnia nam dogodne warunki do pieszej i rowerowej turystyki. Trzeba przecież pamiętać o tym, iż góry to nie tylko śnieg, narty i snowboard, ale także wiele ciekawych szlaków turystycznych, wspaniałych, zapierających wręcz dech w piersiach widoków, dla których warto wybrać się tutaj także latem, chociażby na jeden weekend. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej możliwościom wyjazdu letniego w góry, oraz sprawdźmy, na jakiego rodzaju atrakcje możemy liczyć.

Odpowiedni kierunek wyjazdu.

Przede wszystkim jednak będziemy musieli obrać sobie odpowiedni kierunek wyjazdu w góry, bowiem nie każda okolica będzie dla nas odpowiednia. Powinniśmy przede wszystkim skupić się nad tym, w jakiej jesteśmy formie, bowiem od tego zależeć będzie to, czy wybierzemy się w wyższe góry czy też raczej w niższe, które są o wiele łatwiejsze dla początkujących turystów górskich. Dlatego też, jeśli nie bywamy w górach nazbyt często, o wiele lepszym kierunkiem będą na przykład Beskidy lub Bieszczady, czy też Góry Stołowe, a nie Tatry, które należy tutaj zaliczyć do zdecydowanie najtrudniejszych. Powinniśmy więc znaleźć odpowiednie propozycje spędzenia weekendu w górach, w dobrych i bezpiecznych biurach podróży, bądź też przy odrobinie samozaparcia i zaangażowania, samodzielnie znaleźć hotel i zaplanować cały wyjazd tak, aby dostarczył nam odpowiednich wrażeń.

Atrakcje górskie dla początkujących turystów.

Skoro już ustaliliśmy, że nie należymy do doświadczonych górskich podróżników, i będziemy wybierać się raczej w kierunku Beskidu niż Tatr, warto sprawdzić, jakiego rodzaju atrakcje będą tutaj na nas czekać. Do zdecydowanie najważniejszych atrakcji, na jakie możemy liczyć w górach, należy tutaj bezsprzecznie zaliczyć rozrywki takie, jak:

  • Zdobywanie okolicznych, górskich szczytów.
  • Zwiedzanie okolicznych muzeów, zabytków kultury i sztuki góralskiej.
  • Sprawdzenie walorów smakowych i zapachowych, lokalnej kuchni góralskiej.
  • Spędzanie czasu na rowerowych wycieczkach szlakami widokowymi.
  • Wypoczynek i rekreacja na świeżym powietrzu.

Oczywiście znaleźć można jeszcze więcej ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu w górach, jednakże my tutaj ograniczamy się do podania tych podstawowych, aby każdy, potencjalny turysta, mógł bez trudu zapewnić sobie rozrywkę przez cały weekend spędzony w górach. Pozostałe atrakcje należy już jednak wyszukać samodzielnie, a zapewniamy, że będzie ich dość sporo i będą równie ciekawe, jak te wymienione powyżej, a czasami, może się okazać, iż będą one o wiele ciekawsze, przede wszystkim przez wzgląd na fakt, iż zostały znalezione całkowicie samodzielnie.

Leave a Reply