Leczenie alergii z zastosowaniem oleju z czarnuszki.

czarnuszka siewnaWszelkiego rodzaju odmiany alergii czy to na pylenie traw i innych roślin, czy też alergii pokarmowych, stanowią bardzo nieprzyjemne dolegliwości, które potrafią zniszczyć przyjemność z życia. Warto więc zainteresować się możliwościami zarówno pełnego wyleczenia alergii, jak i przynajmniej częściowego zminimalizowania negatywnych doświadczeń osób dotkniętych tym schorzeniem. Poprzez regularne zażywanie oleju z czarnuszki jest możliwe w pierwszej kolejności właśnie ograniczenie negatywnych odczuć związanych z alergią, a w dłuższej perspektywie czasowej nawet całkowite jej wyleczenie, co też potwierdzone zostało licznymi badaniami naukowymi na uniwersytetach całego świata.

Działanie oleju z nasion czarnuszki siewnej.

Przede wszystkim, warto sobie tutaj wyszczególnić podstawowe działanie oleju z nasion czarnuszki przy jego regularnym zażywaniu. Najważniejszą funkcją jest tutaj hamowanie wydzielania histaminy, podobnie jak ma to miejsce w przypadku przeciwhistaminowych leków wykorzystywanych w leczeniu alergii. Do tego dochodzi działanie przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz przeciw pasożytnicze i przeciwwirusowe. Jest to więc lek stosunkowo kompleksowy, który jednak najlepiej działa właśnie w przypadku leczenia wszelkich alergii. Warto podkreślić tutaj, iż olej z czarnuszki jest lekiem w pełni ziołowym, naturalnie pozyskiwanym, bez żadnych chemicznych dodatków, wobec czego jest też dla naszego organizmu lekiem zdrowszym i bezpieczniejszym. Badania przeprowadzone przez profesora W. Bylka z Katedry Farmakologii Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego, opublikowane na łamach kwartalnika Herba Polonica, dowodzą skuteczności zastosowania oleju z czarnuszki w leczeniu chorób alergicznych. Były one prowadzone także na dzieciach, co jest bardzo istotne, bowiem to właśnie w wieku dziecięcym najczęściej pojawiają się alergie, i w tym tez wieku najłatwiej jest je wyleczyć.

Olej z czarnuszki a tradycyjne leki na alergię.

W większości przypadków leczenia alergii stosowane są leki przeciwhistaminowe, czyli na przykład cetyryzyna, która gwarantuje nam bardzo dobry i skuteczny poziom leczenia. W przypadku leczenia alergicznego, sezonowego nieżytu nosa, zostały przeprowadzone odrębne badania na Katedrze Farmakologii Uniwersytetu Medycznego Jamshoro w Pakistanie. W wyniku badań udowodniono, iż olej leczniczy z czarnuszki sprzedawany w kapsułkach wykazuje działanie bardzo zbliżone do cetyryzyny. Efekty leczenia były bardzo do siebie zbliżone, bowiem 80% badanych zażywających cetyryzynę odczuło wyraźną poprawę, zaś w przypadku oleju z czarnuszki było 76% badanych. Jednakże w przypadku cetyryzyny, aż 67% badanych uskarżało się na negatywne skutki leczenia, jak chociażby uczucie senności, czy też nudności. Możemy więc tutaj przyjąć założenie, iż badania przeprowadzone w Pakistanie, stwierdzają stosunkowo jednoznacznie, iż leczenie alergii przy zastosowaniu oleju z czarnuszki, okazuje się być rozwiązaniem lepszym, bezpieczniejszym i zapewniającym nam możliwość lepszego i skutecznego leczenia dolegliwości alergicznych.

Leave a Reply