Kredyt dla zadłużonych

kredyt dla zadłużonychNa rynku istnieje wiele rodzajów pożyczek, a banki prześcigają się w uatrakcyjnianiu swoich ofert kredytowych tak, aby każdy z nich pozyskał nowego klienta. Zanim bank udzieli kredytu przeprowadza weryfikację, którą niestety nie wszyscy przechodzą. Dla osób posiadających niespłacone zadłużenie wobec banku i nie mających zdolności kredytowej, których dług nadal rośnie firmy pożyczkowe oferują kredyt dla zadłużonych.

Kredyt pozabankowy

Kredyty dla zadłużonych oferują sektory pozabankowe, często bez weryfikacji potencjalnego klienta. Jednym z istotniejszych czynników jest w tym przypadku terminowa spłata raty posiadanego zadłużenia.

Banki zdecydowały się na wprowadzenie zaostrzeń dotyczących udzielania kredytów, przez co wiele klientów zostało wypchniętych poza sektor bankowy, a wzięcie przez nich kredytu zostało uniemożliwione. Pożyczki dla zadłużonych stanowią rozwiązanie dla takich właśnie osób. Wszystko to dlatego, że banki działają na podstawie prawa bankowego, natomiast firmy udzielające kredytów dla zadłużonych objęte są ustawą dotyczącą udzielania kredytów konsumenckich. Tym samym firmy pożyczkowe nie mają obowiązku weryfikowania klienta pod kątem zdolności kredytowej.

Kredyt dla zadłużonych

Kredyt dla zadłużonych możemy zaciągnąć przez internet. Procedura złożenia wniosku, weryfikacji i otrzymania gotówki odbywa się bez wychodzenia z domu za pomocą komputera. Bardzo często pożyczki dla zadłużonych przez internet są udzielane w ciągu kilkunastu minut, a nam wystarczy tylko numer konta bankowego, numer telefonu, a także dowód osobisty. Nie oznacza to jednak, że za pomocą internetu zadłużymy się na dowolną sumę pieniędzy. Istnieją co do tego indywidualne wytyczne firm udzielających nam pożyczki.

Osoby ubiegające się o kredyt od ręki bardzo często nie przechodzą weryfikacji w systemie Biura Informacji Kredytowej. Ta ogromna baza danych dotycząca historii kredytowej każdego Polaka to wyznacznik udzielenia kredytu. Chociaż prywatne firmy udzielające kredytów nie przeprowadzają takiej weryfikacji to bardzo niechętnie udzielają pożyczek osobom, które mają złą historię kredytową i nie wywiązywały się wcześniej ze swoich zobowiązań.

Pożyczki dla zadłużonych polecane są szczególnie osobom, które posiadają złą historię kredytową, co powoduje, że ich wiarygodność dla banku spada, a także dla tych, które tej zdolności kredytowej nie posiadają. Kolejną grupą, która bardzo często ubiega się o kredyt w prywatnej firmie pożyczkowej są także osoby z podwyższonym ryzykiem i niższą zdolnością kredytową oraz te, których bank nie może obsługiwać ze względu na odgórnie narzucone wytyczne.

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – radzi, aby zastanowić się nad spłatą aktualnego zadłużenia, zanim zdecydujemy się na kolejną pożyczkę. Przy pomocy firmy zajmującej się oddłużaniem możemy wyjść z pętli kredytów. Dzięki współpracy i naszemu zaangażowaniu możemy starać się o kredyt konsolidacyjny w banku na korzystnych warunkach. W ten sposób zamiast wielu rat będziemy mieli do spłaty jedną niższą ratę kredytu konsolidacyjnego. Możemy także starać się o dodatkową gotówkę na bieżące wydatki, bez konieczności dokładanie sobie kolejnej raty i zwiększania miesięcznych kosztów.

 

Leave a Reply