Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?

Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?

Wszczepienie implantu zębowego często spotyka się z ciekawością. Jak się to robi? Ile to trwa? Czy to będzie bolało? To pytania najczęściej zadawane przez pacjentów. Błędnym tokiem myślenia jest twierdzenie, że zabieg wstawienia implantu jest skomplikowany. Co prawda wszystko zależy od indywidualnego przypadku, ale implanty zębowe wykonywane są pod konkretnego pacjenta, więc ryzyko wystąpienia komplikacji jest mikroskopijne.

Wywiad i opracowanie planu liczenia to gwarancja powodzenia.

Przed zabiegiem wszczepiania implantów lekarz przeprowadza wywiad z docelowym pacjentem i opracowuje indywidualny plan działania. Odpowiednie implanty zębowe nie mogą być wybierane na ślepo. W podjęciu decyzji pomaga prześwietlenie zęba lub wykonanie tomografii komputerowej. Wykonanie tych czynności znacznie zmniejsza ryzyko komplikacji w późniejszym etapie leczenia.

Właściwy zabieg – na czym polega i jak jest wykonywany?

Zabieg wszczepienia implantu wykonywany jest na znieczuleniu miejscowym. Trwa on zaledwie kilkanaście minut. Polega on na wprowadzeniu implantu w miejsce po korzeniach zęba. W tym celu stomatolog delikatnie nacina dziąsło w celu przygotowania otworu. W to miejsce wszczepiany jest implant. No koniec stosuje się szwy, te są zdejmowane po ok. tygodniu od zabiegu.

Odsłonięcie wszczepu i czapeczka gojąca.

Po upływie 6-8 tygodni wszczep zostaje odsłonięty, a lekarz dobiera odpowiedniej długości czapeczkę gojącą, która ukształtuje kanał sięgający do powierzchni miękkich tkanek. Po upływie maksymalnie pół roku implant zęba zintegruje się z kością. W tym momencie lekarz formuje dziąsło pod przyjęcie właściwej protezy. Na tym etapie zalecane jest zastosowanie czapeczki wykonanej z żywicy lub tytanu, aby zapewnić odpowiednią estetykę wszczepu. Po wykonaniu protezy w laboratorium zostaje ona zamontowana. Po dokonaniu tej czynności pacjenta czeka krótka dieta, której celem stosowania jest uniknięcie nacisków na implant. To ostatnia prosta, po której można wrócić do normalnego trybu.

Dentyści pod Jedynką specjalizują się w zaawansowanej protetyce. Wykonywane przez nich zabiegi cieszą się sporym uznaniem. Ścisłe przestrzeganie zasad sztuki stomatologicznej to gwarancja najlepszego efektu. O wszystkim można dowiedzieć się pod linkiem https://www.dentyscipod1.pl/oferta/implantologia/. Każdy zasługuje na uśmiech bez żadnych ubytków. Na koniec warto wspomnieć o tym, jak ważna jest profilaktyka. Odpowiednia higiena jamy ustnej w wielu przypadkach zapobiegłaby potrzebie zastosowania implantów.

Leave a Reply