Guziki w zastosowaniu boho-chic.

etniczne guziki metalowe w stylizacjach boho-chicWśród wielu stylów modowych, nie ma chyba żadnego, który przykładałby tak wielką uwagę do zastosowanych w odzieży guzików, jak to ma miejsce w przypadku stylizacji boho-chic. Tutaj guziki pełnią stosunkowo ważną rolę, szczególnie te najbardziej kolorowe, które nadają całej kreacji tej niezbędne, charakterystycznej dla mody hipisów feerii barw. Generalnie można tutaj powiedzieć, iż tylko nurt mody damskiej boho-chic, będzie tak bardzo doceniał różnorodność w jakiej produkowane i dystrybuowane są guziki. Zresztą chyba w żadnym innym nurcie mody nie znajdziemy odzieży, w której każdy guzik byłby nieco inny. Zobaczmy w takim razie, jak wyglądać będą rozwiązania estetyczne związane z zastosowaniem guzików w kreacjach boho-chic.

Dlaczego guziki są w tym przypadku tak ważne?

Przede wszystkim dlatego, iż w pewnym sensie mogą one wpływać na całokształt estetyczny konkretnych elementów odzieży. W zasadzie to wystarczy tylko zmienić guziki, aby osiągnąć zupełnie inny wydźwięk stylistyczny danego rodzaju odzieży, a to warto zawsze wykorzystać. Można na ten przykład z miejsce plastikowych zastosować guziki metalowe i od razu zrobi się nieco inaczej. Można także wybrać guziki o innym kształcie czy tez kolorystyce i natychmiast zmienimy w pewnym stopniu estetykę i stylistykę danego elementu odzieży. Z tego tez powodu pełnią one tak istotną funkcję, szczególnie w nurcie mody damskiej, jakim jest boho-chic. Trzeba tutaj przecież bardzo wyraźnie zwrócić uwagę na fakt, iż styl boho-chic charakteryzuje się wielobarwnością, a w tym przypadku możemy wykorzystywać różnorodność kolorystyczną oraz stylistyczną guzików. Wystarczy, że zmienimy kolorystykę guzików, a nawet wykorzystamy różne kolorystycznie guziki do jednej koszuli, i natychmiast uzyskamy charakterystyczna dla tego stylu mody feerię barw. Jest ona w zasadzie wynikiem naleciał ci nurtu hipisowskiego, z którego boho-chic czerpie pełnymi wręcz garściami, a co za tym idzie warto tę kwestię mieć na uwadze.

Kupujemy guziki.

Oczywiście trzeba też zwrócić uwagę na kwestię zakupu guzików, bowiem nie zawsze będzie tak, że uda nam się kupić odpowiedniej jakości guziki, w lokalnym stacjonarnym sklepie z guzikami. Możemy za to szukać możliwości zakupu guzików z sklepach internetowych, których zresztą w ostatnim okresie czasu pojawiło się na rynku stosunkowo sporo. Tutaj mamy o wiele większe możliwości, bowiem możemy dość dowolnie wybierać w ofercie kilkudziesięciu sklepów, zwracając rzecz jasna uwagę na to, aby zagwarantować sobie jak najbardziej przystępną cenę naszych guzików. Generalnie rzecz więc biorąc, należy tutaj powiedzieć, iż w stylu boho-chic, guziki będą odgrywały dość istotną rolę, podkreślając wielobarwność stylizacji i ich niecodzienność. Dlatego też, jest to ten element odzieży na który powinniśmy zwrócić w tym przypadku zdecydowanie najwięcej uwagi.

Leave a Reply