Filtrujące dystrybutory wody – popularne opinie

Filtrujące dystrybutory wody – popularne opinie

Nawodnienie podczas pracy jest bardzo ważne tak dla komfortu jak i ergonomii pracy. Świadomy pracodawca zawsze bierze to pod uwagę. Do niedawna standardowy dystrybutor wody musiał być zaopatrywany w specjalne butle. Dziś powoli odchodzi się od tego typu rozwiązania. Sprawdź czym jest to spowodowane.

Dlaczego nie butle?

Kontraktując dostawy butli z wodą przedsiębiorcy są zwykle zmuszeni do przewidywania średniego zużycia wody z góry w danym roku kalendarzowym. Prowadzi to najczęściej do sytuacji, gdzie w okresach bardzo uciążliwych upałów wody tej będzie brakowało, a w okresach chłodniejszych nie będzie wiadomo co zrobić z jej nadwyżką. Dystrybutory filtrujące są na stałe podłączone do instalacji wodnej, przez co nie będzie trzeba angażować w dostawę ciężkich butli z wodą nikogo. Ponadto nie zdarzy się już więcej także sytuacja, w której woda
zgromadzona w dystrybutorze się zepsuje przez brak cyrkulacji wraz z wystawieniem na działanie światła słonecznego.

Wygoda i funkcjonalność dystrybutorów filtrujących

Dystrybutory wody bezbutlowe cieszą się dużą popularnością wśród coraz większej ilości firm. Pozytywne opinie pracowników tyczą się przede wszystkim kwestii wzrostu jakości i smaku wody, a także jej dostępności 24h na dobę bez czekania na spóźnione dostawy. Na równi stawiają także możliwość napicia się ich ulubionej wody gazowanej, co w przypadku tradycyjnych dystrybutorów nie było możliwe. Ponadto wielu z nich podkreśla również kwestie estetyczne. Design większości nowoczesnych dystrybutorów filtrujących znacznie odbiega od tego do czego przyzwyczaiły ich lata królowania tradycyjnych dystrybutorów. Pracodawcy poza tymi względami doceniają także wykluczenie potrzeby przeznaczania choćby najmniejszej przestrzeni przedsiębiorstwa na składowanie, zalegających pustych butli. Nie bez uwagi można przejść również wobec znacznego spadku kosztów eksploatacyjnych. Woda butelkowana zawsze wychodzi drożej, wynosząc nawet 200 procent ceny za napoje z dystrybutorów filtrujących.

Dystrybutor na własność czy na wynajem?

Zakup dystrybutora filtrującego wydaje się zdawać dosyć kosztowny w porównaniu do zakupu ich tańszych odpowiedników z butlą. Bardzo szybko jest on wyrównywany przez oszczędność na kosztach związanych z opłatami za wodę, którą do niego doprowadzamy. Możemy je także obniżyć, dzięki firmom takie jak Aquamo, które oferują wynajem takich urządzeń w ramach opłat abonamentowych wśród których pokryte są od razu koszty min. montażu, konserwacji i serwisu urządzenia. Nam pozostaje jedynie cieszenie się z orzeźwiających właściwości pitej wody.

Leave a Reply