Ekstrakt z korzenia piwonii białej na choroby reumatyczne.

piwonia białaReumatyzm i wszystkie inne choroby o podłożu reumatycznym, najczęściej dotykają osoby starsze, aczkolwiek znajdziemy także grupę chorób reumatycznych niezależnych zupełnie od wieku, jak chociażby reumatoidalne zapalenie stawów (RZS). Choroby te charakteryzują się przede wszystkim dość sporą powszechnością oraz przewlekłym i stosunkowo bolesnym przebiegiem. Do tego dochodzą jeszcze wysokie koszty leczenia przy stosunkowo słabych rokowaniach. Można więc powiedzieć, iż leczenie reumatyzmu oraz innych chorób o podłożu reumatycznym jest trudne, skomplikowane, czasochłonne i kosztowne. Dlatego też, warto tutaj szukać innych rozwiązań, niż tradycyjne leczenie farmakologiczne, które mogą przyczynić się poprawy stanu zdrowia osób cierpiących.

Ekstrakt z korzenia piwonii białej.

Jednym rozwiązań alternatywnych w tym przypadku mogą się okazać leki takie jak chociażby PEOBON, który w swoim składzie zawiera ekstrakt z korzenia piwonii białej. Jest to o tyle skuteczna substancja, iż w medycynie azjatyckiej, czyli w Chinach, Korei czy też Japonii jest on wykorzystywany w leczenie tego typu chorób już od ponad 1200 lat. Wykorzystywany z całkiem dobrymi wynikami leczenia. Okazuje się też, iż jest w pewnym zakresie nawet rozwiązaniem lepszym, niż tradycyjnie w tym przypadku stosowany metotreksat, bowiem ekstrakt z korzeni piwonii białej, nie będzie w tym przypadku wywoływać jakichkolwiek skutków ubocznych. Na temat skuteczności jaką w tym przypadku charakteryzuje się piwonia biała powstało wiele prac i badań, wobec czego można powiedzieć, iż jest to skuteczność potwierdzona w 100%.

Skuteczność piwonii białej w leczeniu reumatyzmu.

Jako przykład można tutaj podać badania, jakie zostały przeprowadzone przez Narodową Fundację Medycyny Naturalnej Chin. W toku przeprowadzonych badań przebadano 450 osób, cierpiących na RZS. Celem badania było porównanie skuteczności leczenia przy pomocy metotreksatu i ekstraktu z korzenia piwonii białej. Całe badanie trwało w tym przypadku 12 tygodni a jego wyniki przedstawiają się następująco:

  • W przypadku leczenia metotreksatem 81,7% osób osiągnęło wyraźną poprawę stanu zdrowia i polepszenia samopoczucia
  • W przypadku leczenia ekstraktem z korzenia piwonii białej, poprawę zanotowano o 71,7% osób.

Następnie badanie przeprowadzono na grupie 1600 pacjentów a jego wyniki co do skuteczności okazały się zbliżone. Możemy więc powiedzieć, iż ekstrakt z korzenia piwonii białej, jest jednym z lepszych, naturalnych środków leczniczych, skutecznych w leczeniu reumatyzmu i chorób reumatycznych. Co więcej, kontynuowane są badania w kwestii stosowania korzenia piwonii białej w innych chorobach i pierwsze efekty badań są jak najbardziej pozytywnie zaskakujące. Okazuje się, iż ekstrakt z korzenia piwonii białej będzie skuteczny także w przypadku tocznia rumieniowatego, zespołu Sjorgena, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa oraz w przewlekłej pokrzywce.

Możemy więc żywić nadzieję, iż już niedługo sam reumatyzm, jak i pozostałe choroby reumatyczne, będziemy mogli skutecznie leczyć przy pomocy leków ziołowych, które przecież z reguły są dla nas o wiele bardziej bezpieczne.

Leave a Reply