Eksploatacja pomp zatapialnych w zróżnicowanych warunkach.

pompy zatapialne FlygtPompy zatapialne, to bardzo szeroko wykorzystywany rodzaj pomp, głównie ze względu na fakt, iż w większości przypadków są to urządzenia stosunkowo lekkie o dobrych parametrach wydajnościowych. Sprawdzają się zarówno w zastosowaniach dla budownictwa i rolnictwa, jak i w specyficznych przypadkach pożarnictwa, oraz branż gospodarki wodno kanalizacyjnej. Przede wszystkim jednak najczęściej wykorzystywane są w rolnictwie w systemach nawadniania, gdzie ich zadaniem jest dostarczanie wody do systemów nawadniających, oraz w przemyśle budowlanym, gdzie pełnią funkcje urządzeń odwadniających wykopy budowlane.

Pompy zanurzeniowe w rolnictwie.

W przypadku zastosowania pomp zanurzeniowych w rolnictwie, są one wykorzystywane w połączeniu z deszczowniami mobilnymi do prowadzenia nawadniania pól uprawnych. Odpowiednio dobrana pompa zanurzeniowa ma za zadanie dostarczyć wodę pod odpowiednim ciśnieniem roboczym do instalacji deszczowni, aby zapewnić możliwość prawidłowego nawodnienia pól uprawnych. Źródłem poboru wody w tym przypadku będą najczęściej naturalne zbiorniki wodne, czy też sztucznie utworzone przez człowieka studnie głębinowe. Ostatecznie, w skrajnych przypadkach własne zbiorniki wodne, do których woda dostarczana będzie z innych źródeł. Warto podkreślić, iż niewielkie deszczownie nawijane potrzebują pompy niedużej, która będzie charakteryzować się dopasowanym niewielkim ciśnieniem roboczym, aczkolwiek wystarczająco dużym do wprawienia w ruch zraszaczy.

Pompy zanurzeniowe dla budownictwa.

W przypadku przemysłu budowlanego, znajdziemy przede wszystkim pompy zanurzeniowe wykorzystywane do odwadniania zalanych wykopów budowlanych. Wystarczy kilka chwil, nagłych i bardzo intensywnych opadów atmosferycznych, aby prace budowlane przerwać poprzez zalane wykopy. Jak najszybsze, więc pozbycie się wody z wykopów będzie tutaj kluczowym elementem do efektywnego prowadzenia robót. W tym przypadku swoje zastosowanie znajdują lekkie pompy zanurzeniowe dla budownictwa, o wysokim poziomie wydajności i mobilności. Chodzi tutaj w końcu przede wszystkim o to, aby pompa do odwodnień zapewniała sprawne i szybkie prowadzenia odwodnienia, a jednocześnie była na tyle mobilna, aby bez trudu transportować ją pomiędzy poszczególnymi placami budowy. Jest to bardzo istotne, jeśli chcemy osiągnąć duży poziom wydajności pracy w firmach budowlanych, a dzięki temu zagwarantować sobie możliwość szybkiego przeprowadzenia odwodnienia zalanych wykopów budowlanych.

Podsumowanie

Jednym słowem pompy zanurzeniowe akurat w tych dwóch branżach, to znaczy w rolnictwie i budownictwie, znajdują najczęściej swojej zastosowanie. Choć trzeba przyznać, iż w przypadkach odwadniania przeciwpowodziowego czy też drobnych prac modernizacyjnych sieci wodociągowych oraz kanalizacyjnych, także bardzo często są wykorzystywane i sprawdzają się wręcz wyśmienicie.

Leave a Reply