Efektywność grzewcza ogrzewania kanałowego.

grzejniki kanałowe_2Nowoczesne rozwiązania w zakresie ogrzewania naszych domów to przede wszystkim obniżanie rachunków oraz podnoszenie poziomu komfortu w naszych domach. Wśród wielu nowoczesnych rozwiązań, na szczególną uwagę zasługuje ogrzewanie kanałowe, które możemy wdrożyć także w starszych budynkach. Pozwala to na ograniczenie kosztów ogrzewania o około 15%, co w tym przypadku jest zdecydowanie dobrym wynikiem. Poza tym, ogrzewanie kanałowe, pozwala nam w znacznym zakresie podnieść poziom komfortu wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, zapewniając równomierne i stabilne rozprowadzanie ciepła po każdym pomieszczeniu. Warto więc przyjrzeć się temu rozwiązaniu nieco bliżej, gdyż może się okazać jedną z najbardziej korzystnych inwestycji w przypadku starszych zabudowań mieszkalnych.

Wymagania w zakresie montażu grzejników kanałowych.

Przede wszystkim jednak, należy zdać sobie sprawę z tego, iż w zasadzie to każdy producent ogrzewania kanałowego, będzie mieć swoje, indywidualne i specyficzne warunki montażu. Przeglądając poszczególne oferty można jednak ustalić, iż najmniejsze grzejniki będą mieć grubość 10 cm wraz z górną maskownicą. Wobec tego też, aby mieć możliwość ich montażu, należy mieć możliwość wycięcia odpowiednio głębokich kanałów w podłodze. Tak, aby po zamontowaniu grzejnika, jego górna maskownica znajdywała się idealnie w płaszczyźnie podłogi. Oczywiście trzeba jeszcze do wspomnianych kanałów doprowadzić zasilanie oraz powrót czynnika grzewczego. To jednakże nie jest aż tak problematyczne. Nawet na istniejącej instalacji, możemy wykonać tego typu działania przy niewielkich nakładach finansowych. Wystarczy przerobić lekko rury zasilania i powrotu i doprowadzić je do kanałów. Tym bardziej nie będzie większych problemów, iż standardowe grzejniki kanałowe były z reguły montowane bezpośrednio pod oknami, a grzejniki kanałowe będą także montowane od strony okna z tym, że w pewnym od niego oddaleniu i w podłodze.

Korzyści płynące z zastosowania grzejników kanałowych.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, iż jak podaje nam producent grzejników kanałowych, zapewniają one całkiem sporo korzyści dla inwestora. Przede wszystkim jest to rozwiązanie o wiele bardziej efektywne od klasycznych grzejników ściennych. W zależności od specyficznych uwarunkowań w każdym budynku, możemy poczynić oszczędności grzewcze w przedziale 10-20%, co już jest całkiem korzystnym wynikiem. Ze względu na zastosowanie w każdym grzejniku kanałowym wentylatorów, wymuszających obieg powietrza, podnosimy znacznie poziom komfortu wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych. Ciepłe powietrze będzie rozprowadzane po pomieszczeniu zawsze w tym samym tempie, niezależnie od temperatury czynnika grzewczego. Ostatecznie, grzejniki kanałowe, z racji miejsca swojego montażu, nie będą zabierać nam cennej przestrzeni w pomieszczeniach. Zyskujemy więc na ustawności poszczególnych pokoi, jak również na estetyce wystroju wnętrz.

Leave a Reply