Efektywna posadzka z marmuru.

schody marmurowe_2Szukając różnorodnych rozwiązań na poprawę estetyki wnętrz w naszych domach nie sposób nie zauważyć rozwiązania polegającego na wykonaniu marmurowej posadzki. Jest to rozwiązanie co prawda stosunkowo kosztowne, niemniej jednak dzięki takiemu podejściu możemy zapewnić sobie o wiele lepsze warunki mieszkaniowe, a wręcz osiągnąć pewien poziom ekskluzywności naszego domu, bowiem marmur należy tutaj bezwzględnie do ekskluzywnych właśnie materiałów zaliczyć. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej całemu zagadnieniu, aby sprawdzić w jaki sposób można się za taka inwestycję zabrać, oraz ile będzie w przybliżeniu nas ona kosztowała.

Marmurowa posadzka i jej zalety

Wśród największych zalet posadzki wykonanej z marmuru należy bez wątpienia wymienić wysoki poziom estetyczny takiego rozwiązania. Posadzki marmurowe obecne były w najważniejszych siedzibach wszystkich władców już w czasach starożytnych, dodając im uroku, wdzięku i niesamowitego wręcz splendoru. Utrzymanie takiej posadzki w czystości nie jest tutaj wcale niczym trudnym, aczkolwiek warto do tego zajęcia przyłożyć się dość dobrze, aby czasem poprzez zastosowanie niebezpiecznych środków, nie doprowadzić do utraty blasku, który przecież w przypadku marmuru jest kwestią najważniejszą. Można tutaj więc powiedzieć, iż posadzka marmurowa w salonie domu jest jednym z ciekawszych rozwiązań na jakie możemy się zdecydować, rzecz jasna jeśli będziemy posiadali po temu odpowiednie środki finansowe.

Ile to kosztuje?

Jeśli chodzi o koszty, jakie przyjdzie nam ponieść w tym przypadku to przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na fakt, iż najdroższy będzie sam zakup materiału. Koszt zakupu jednego metra kwadratowego płytek marmurowych na posadzkę, będzie tutaj z cała pewnością przekraczać 200 PLN, przy czym trzeba pamiętać, iż w przypadku lepszych gatunków, rzadziej spotykanych, cena będzie jeszcze wyższa. Tak samo wyższa będzie w przypadku innych grubości, oraz innych technologii przygotowywania do układania posadzki. Ściślejsze informacje będzie można w tym zakresie uzyskać na stronach dystrybutorów marmuru oraz granitu, czyli na przykład na stronie www.marmur-dulemba.pl, stronie firmy zajmującej się właśnie dystrybucją tego rodzaju ekskluzywnych materiałów wykończeniowych.

Trzeba do tego jeszcze doliczyć koszty położenia posadzki, które będą z całą pewnością wyższe niż ma to miejsce przypadku układania posadzek z innych materiałów. Tutaj bowiem zachodzi większe ryzyko poniesienia kosztów w przypadku uszkodzenia materiału powierzonego przez klienta, jak również nie bez znaczenia jest sam fakt pracy z wyjątkowym materiałem, któremu należy poświęcić więcej uwagi niż w innych przypadkach.

Reasumując, trzeba tutaj przyznać, iż jest to rozwiązanie co prawda dość kosztowne, niemniej jednak bardzo dobrze wpływające na poprawę walorów estetycznych naszych wnętrz, a co za tym idzie, warto z niego skorzystać, w przypadku kiedy posiadamy parę tysięcy złotych do zadysponowania właśnie na wykonanie posadzki w swoim domu jednorodzinnym.

Leave a Reply