Efektywna eksploatacja kabiny lakierniczej.

kabina lakiernicza kabiny lakiernicze betaWarsztat lakiernictwa samochodowego do prawidłowego działania potrzebuje nie tylko odpowiednich fachowców, ale też profesjonalnego wyposażenia, bez którego niestety, nawet najlepsi i najbardziej doświadczeni lakiernicy nie będą w stanie za wiele osiągnąć. Do zdecydowanie najważniejszych elementów tego wyposażenia należy zaliczyć kabinę lakierniczą, która stanowi jedno z najbardziej kosztownych urządzeń na tego typu warsztatach, ale za to bardzo pożytecznych. Sprawdźmy w takim razie, jak efektywnie wykorzystać kabinę lakierniczą, oraz jak w ogóle podejść do kwestii jej eksploatacji, aby mogła służyć przez wiele lat i stale przyczyniać się do osiągania wysokiego poziomu jakości świadczonych w warsztacie lakierniczym usług.

Zastosowanie kabiny lakierniczej.

Przede wszystkim warto tutaj zdać sobie sprawę, iż samo posiadanie kabiny lakierniczej będzie znacznie usprawniać procesy lakiernicze w firmie, a co najważniejsze, wpływać będzie na jakość realizowanych prac. Wynika to głównie z faktu tego, iż w tym szczególnym przypadku, wewnątrz kabiny lakierniczej będziemy mogli osiągnąć wyjątkowo czystą atmosferę w której prowadzone będą prace, co jest wymagane w celu osiągnięcia dobrego poziomu jakości prowadzonych prac. Oczywiście kabinę lakiernicza należy w pierwszej kolejności starannie wyposażyć we wszystkie niezbędne sprzęty w tym pistolety lakiernicze oraz odpowiednie filtry do kabin lakierniczych, przy pomocy których będziemy przechwytywać zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu wtłaczanym do wnętrza kabiny. Jest to bardzo istotne, bowiem im większy poziom czystości powietrza wtłaczanego do wnętrza kabiny tym mniejsze ryzyko, iż jakość realizowanych powłok lakierniczych będzie zbyt niska. Musimy przecież pamiętać, iż każdy pyłek, każdy kawałek kurzu, który osiadać będzie na świeżej powłoce lakierniczej może negatywnie wpłynąć na realizację pracy nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale także w kwestiach czysto technicznych, doprowadzając do znacznego osłabienia trwałości warstwy lakieru. Dlatego też, należy starannie zadbać o zastosowanie odpowiednich filtrów, których zadaniem będzie przechwytywanie wszystkich lotnych zanieczyszczeń przed wtłoczeniem powietrza do wnętrza kabiny.

Pozostałe zadania

Oczywiście należy zdać sobie także sprawę z tego, iż powietrze odprowadzane z kabiny powinno być starannie przefiltrowane celem wychwycenia chemicznych zanieczyszczeń, czyli tak zwanej mgiełki lakierniczej, która nie powinna wydostać się na zewnątrz, gdyż może to doprowadzić do zanieczyszczenia środowiska. To właśnie z tego względu tak istotną rolę w tym przypadku pełnią odpowiednie filtry do kabiny lakierniczych, oraz umiejętne ich stosowanie jak również regularna ich wymiana na nowe w przypadku, kiedy będą eksploatowane i będą ulegać zanieczyszczeniu. Tylko w taki sposób można będzie osiągnąć odpowiednio efektywny poziom eksploatacji kabiny lakierniczej i zagwarantować sobie wysoki poziom jakości świadczonych usług lakierniczych, co powinno być najważniejsze.

Leave a Reply