Czym są listwy cenowe?

Woman shopping at the grocery store, by the refrigeratorPaski danych detalicznych, zwane również listwami cenowymi lub uchwytami cenowymi, to plastikowe paski materiału, które można przymocować z przodu półek sklepowych. Paski są dostarczane z etykietami, które można wstawić, aby przekazać ważne informacje o produktach na półce bezpośrednio nad nimi. Listwy cenowe są samoprzylepne i bardzo łatwe w użyciu. Są one po prostu przymocowane do górnej lub przedniej krawędzi półki i można je usunąć bez pozostawiania śladów na powierzchni. Listwy cenowe są  praktyczną alternatywą dla umieszczania informacji, takich jak ceny bezpośrednio na samych produktach, i są powszechnie stosowane we wszystkich sklepach detalicznych, w tym sklepach odzieżowych, sklepach papierniczych, aptekach i sklepach z artykułami domowymi.

Do czego można je wykorzystać listwy cenowe?

Listwy cenowe służą do celów informacyjnych i mogą prezentować różnego rodzaju przydatne informacje o produktach. Może to obejmować:

  • Cena produktu – zamiast używać pistoletu cenowego lub metek cenowych, które mogą zabrudzić eksponowane produkty, możesz umieścić cenę na etykiecie i wstawić do paska z przodu półki. Po sprzedaniu produktu wystarczy go wymienić na nowy i w razie potrzeby zaktualizować cenę.
  • Opis – możesz także użyć pasków, aby dodać etykiety zawierające krótkie opisy, aby przekazać użyteczne informacje o produkcie. Jest to trudne w przypadku konwencjonalnych etykiet dołączanych do produktów, ponieważ istnieje ryzyko przesłonięcia zbyt dużej ilości samego produktu.
  • Kod kreskowy – za pomocą pasków można wstawiać etykiety zawierające kody kreskowe produktu.

 

Artykuł opracowała firma Kon-Plast – listwy cenowe.

Leave a Reply