Blat kuchenny z konglomeratu.

blat kuchenny_1Blat kuchenny to bardzo ważny element tego pomieszczenia, bowiem to właśnie na nim będziemy przeprowadzać zdecydowanie większość prac kuchennych związanych z przygotowywaniem posiłków. Warto więc zadbać o to, aby blat był twardy i odporny na przypadkowe uderzenia czy też kontakty ze sztućcami. Niestety większość blatów obecnie stosowanych, jest wykonywanych z MDF-u, a co za tym idzie, z ich odpornością na uszkodzenia mechaniczne jest bardzo różnie, a z reguły słabo. Zobaczmy zatem, jakie mamy alternatywy w tym zakresie, oraz jakie będą różnicę pomiędzy blatem z konglomeratu, a blatem z naturalnego kamienia.

Blat z konglomeratu.

Jedną z opcji jakie powinniśmy w tym przypadku rozważyć, jest bez wątpienia blat z konglomeratu, czyli z żywicy epoksydowej z dodatkami wypełniającymi i kruszywem granitowym lub marmurowym. Tego typu blaty konglomeratowe do złudzenia przypominają naturalne kamienne produkty, nie tylko w kwestiach estetycznych, ale także w innych przypadkach. przede wszystkim jest to materiał wysoko trwały i odporny na uszkodzenia i ścieranie. Przypadkowe uderzenia naczyniami czy też sztućcami, nie są w stanie negatywnie wpływać na estetykę blatu z konglomeratu. Można wręcz powiedzieć, iż raz wykonany blat konglomeratowy, będzie nam służyć przez następne dziesięciolecia bez jakichkolwiek trudności i przeszkód. Oczywiście trzeba będzie nieco zadbać o jego estetykę i zabezpieczyć powierzchnię przed osadzaniem się kamienia, niemniej jednak nie są to jakiś specjalnie skomplikowane czynności, do których trzeba mieć specjalne wiedzę, czy też poświęcać ogromne ilości czasu. Można wręcz powiedzieć, iż w tym zakresie, blaty konglomeratowe, będą bardzo proste w codziennej obsłudze i systematycznej konserwacji, a co za tym idzie, jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, tym bardziej, iż wcale nie jest aż tak bardzo kosztowne, jak by się to mogło pozornie wydawać.

Blat z naturalnego kamienia.

Oczywiście nie ma nawet co dyskutować w kwestii tego, iż najlepszym rozwiązaniem będzie blat z naturalnego kamienia, który przecież zawsze będzie materiałem naturalnym. Wykorzystanie do stworzenia blatu odpowiednio przygotowanych płyt z marmuru czy też granitu, to bardzo dobre rozwiązanie, pozwalające na wyjątkowo wysoki poziom estetyki we wnętrzu pomieszczenia kuchennego, jak również podnoszące znacznie komfort codziennej eksploatacji tegoż pomieszczenia. Generalnie rzecz więc ujmując, powinniśmy tutaj przyjąć założenia, iż skorzystanie z blatu z naturalnego kamienia, będzie praktycznie tak samo kosztowne, jak blatu konglomeratowego, choć jednak kamień zawsze będzie bardziej kosztowny i zapewniać nam będzie zdecydowanie lepsze parametry techniczne, czy też większy poziom estetyki. Niemniej jednak, niezależnie od tego czy zdecydujemy się na blat z naturalnego kamienia, czy też z konglomeratu, z całą pewnością będzie to rozwiązaniem lepszym, niż przypadku blatów z MDF-u.

Leave a Reply