Betonomieszarka do ładowarki kołowej.

łyżka mieszalnikowa do betonuW ostatnich latach mieliśmy o czynienia z bardzo szybko idącym do przodu postępem technologicznym w wielu dziedzinach. Nie ominęło to także branży budowlanej, która dostała w jego wyniku kilka nowoczesnych rozwiązań znacznie usprawniających codzienną pracę ekip budowlanych, zaś jednym z jednym z ciekawszych w tym zakresie rozwiązań, okazuje się być betonomieszarka do ładowarek kołowych czy też nawet do miniładowarek. Jest to bardzo specyficzny sprzęt, pozwalający ekipom budowlanym, przygotowywać beton bezpośrednio na placu budowy bez konieczności zapewnienia dostępu do prądu elektrycznego. Przyjrzyjmy się zatem temu urządzeniu nieco bliżej, aby rozsądzić kwestię, czy inwestycja w betonomieszarkę jest rzeczywiście opłacalna z punktu widzenia przedsiębiorcy budowlanego.

Zalety posiadania betonomieszarki do ładowarki kołowej.

Przede wszystkim warto sobie tutaj powiedzieć od razu o najważniejszych zaletach posiadania betonomieszarki do ładowarki kołowej, bowiem to właśnie te zalety będą przesądzać o opłacalności tego typu inwestycji. Tak więc najważniejszymi zaletami posiadania betonomieszarki będą tutaj:

  • Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy, bez konieczności dostępu do prądu elektrycznego.
  • Brak utraty funkcjonalności ładowarki, którą w dalszym ciągu można wykorzystywać w taki sam sposób.
  • Przygotowywanie betonu w pożądanej ilości
  • Możliwość przygotowywania betonu na sucho, czy też na mokro, jak również betonu ze żwirem.

Jak więc widać, betonomieszarka pozwala nam osiągnąć o wiele lepsze efekty w codziennej pracy, gdyż gwarantuje wiele możliwości. W przypadku jej braku, koniecznością byłoby zamawianie betonu u zewnętrznych dostawców, co nie zawsze jest tak samo korzystnym, bowiem w takich okolicznościach, należy przygotować się, iż o pewnej godzinie przyjedzie nam na budowę metr sześcienny betonu i trzeba będzie go wykorzystać. Sprawia to, iż musimy prace prowadzić tak, aby o konkretnej porze dostawy betonu mieć możliwość jego całkowitego wykorzystania, aby się po prostu nie zmarnował.

Dostępne modele betonomieszarek.

Wartym podkreślenia jest tutaj także fakt tego, iż betonomieszarki dostępne są w wielu różnorodnych modelach, przeznaczonych do poszczególnych modeli ładowarek i mini ładowarek. W zależności od masy całkowitej ładowarki możemy zastosować różne łyżki mieszalnikowe o różnej pojemności. Dla przykładu, mieszalnik do betonu ml 750, pozwala nam przygotować jednorazowo nawet do 750 litrów betonu suchego, czy też mokrego, a to już bardzo duża ilość betonu, zaspakajająca potrzeby większości przedsiębiorstw budowlanych. Generalnie rzecz więc ujmując, można tutaj powiedzieć, iż jest to inwestycja w pełni uzasadniona, gwarantująca nam o wiele lepsze warunki na placu budowy. Pozwala nam to na przygotowywanie betonu nawet w trudnych warunkach, w terenie, gdzie nie będziemy mieć dostępu do prądu elektrycznego a tym samym brak możliwości wykorzystania tradycyjnych betoniarek. Można więc powiedzieć, iż tak, inwestycje w betonomieszarki znajdują w stu procentach swoje uzasadnienie ekonomiczne.

Leave a Reply