3 popularne błędy aranżacyjne

3 popularne błędy aranżacyjne

Aranżacja domu czy mieszkania może być wspaniałą przygodą, której owocami będziemy cieszyć się latami. Jednakże łatwo jest w natłoku pomysłów popełnić błędy, które będą rzutowały na komfort użytkowania wnętrz. Przed przystąpieniem do planowania urządzania warto zapoznać się z kilkoma z nich, których możemy w prosty sposób uniknąć.

Budżet bez planu

Brak odpowiednio zaplanowanego budżetu najczęściej staje się najbardziej dotkliwy pod koniec realizacji projektu. W stanie euforii bardzo często nie zwracamy zbyt dużej wagi do rozsądnego bilansowania jakości oraz designu szczególnie wyposażenia wnętrza w korelacji z ceną, którą przyjdzie nam zapłacić za nie zapłacić. Należy pamiętać, że dom czy mieszkanie nie stanie się automatycznie piękniejsze po wstawieniu drogiej lodówki czy zestawu wypoczynkowego. Jeżeli nie będą się one dobrze komponować z pozostałymi elementami wnętrza, nie będą mogły one pokazać się od swojej najlepszej strony. Dlatego też warto odpowiednio wcześniej podzielić swój budżet na ścisłe segmenty do których w zależności do potrzeb należą między innymi: koszty budowy/remontu, ceny wyposażenia i jego montażu, a także koszty elementów dekoracyjnych. Pamiętajmy, żeby zostawić wynoszący kilka bądź kilkanaście procent margines, który zostanie przeznaczony na nieprzewidziane wydatki.

Zagracony dom

Często podczas aranżowania wnętrz, kuszące jest kupowanie dodatkowego wyposażenia pod wpływem emocji. Jednak warto się kilka razy zastanowić nad tym czy faktycznie takie sprzęty będą nam potrzebne. Tyczy się to przede wszystkim elementów dekoracyjnych. Nie kosztują one zwykle dużo, a także nie zajmują pojedynczo zbyt dużo miejsca. W związku z tym nie zastawiamy się nad ich wyborem długo. Łatwo przekroczyć cienką lecz niewidoczną granicę, w której staną się zwykłymi bibelotami. Wnętrze, w którym się znajdą szybko stracą swój określony podczas planowania charakter, a także staną się zwyczajnie mało funkcjonalne. Warto pamiętać, że zagracone wnętrze mimo, że może być czyszczone codziennie będzie nosiło znamiona powszechnego nieładu.

Pomysły tworzone jedynie na papierze

Jak powszechnie wiadomo papier przyjmie wszystko. Niestety nie zawsze nasze pomysły wdrożone w życie, spełnią często wygórowane oczekiwania. Szczególnie jeżeli szykujemy bardzo odważne projekty warto spojrzeć jak wyglądały one już po ich realizacji. Tym większą szansę na odniesienie sukcesu stworzenia wymarzonego wystroju mamy im więcej podobnych wnętrz zobaczymy. Gotowe projekty aranżacji do inspiracji znaleźć można w galerii Pogotowia Wnętrzarskiego.

Leave a Reply