Zwalczanie szkodników ogrodowych

przydomowy ogródSzkodniki w ogrodzie to bardzo poważny problem, bowiem w kilka chwil potrafią zniweczyć cały trud i wysiłek jaki wkładamy w prace pielęgnacyjne, a wcześniej jeszcze w samo założenie naszego ogrodu. Wobec tego też, koniecznością jest tutaj zapewnienie sobie możliwości sprawnego zwalczenia wszystkich najbardziej dokuczliwych szkodników, i to pewnego, stuprocentowego. W tym celu trzeba będzie pozyskać odpowiednie środki ochrony roślin, oraz preparaty odstraszające poszczególne rodzaje szkodników ogrodowych, co nie jest najtańsze, niemniej jednak trzeba będzie tego rodzaju koszty ponieść jeśli chcemy aby nasz ogród był w tym zakresie w stu procentach bezpieczny.

Gryzonie

Gryzonie stanowią jedno z ważniejszych zagrożeń dla naszego ogrodu. W kilka chwil potrafią zjeść nasze rośliny, w szczególności jeśli będą to rośliny jadalne, czyli na przykład warzywa. Musimy tutaj zabezpieczyć się przede wszystkim przed myszami, szczurami oraz kretami, które stanowią osobny rodzaj zagrożenia. Krety, nie dość że będą podgryzać korzenie naszych roślin, to jeszcze dodatkowo ryją tunele, niszcząc teren naszego trawnika ogrodowego, oraz rabatek kwiatowych. Trzeba będzie więc pozyskać odpowiednie preparaty odstraszające, które powinny w tym przypadku pomóc, niemniej jednak lepiej będzie skorzystać z profesjonalnych, bardziej kosztownych środków, niż decydować się na oszczędności, które mogą się skończyć tym, iż wydamy pieniądze, a myszy i tak będą dalej harcować po naszym ogrodzie.

Owady i insekty

Zagrożenie jakie stanowią dla naszych roślin wszelkiego rodzaju owady oraz insekty jest równie niebezpieczne jak w przypadku gryzoni. Mszyce, mrówki, a nawet komary, potrafią bardzo skutecznie zniszczyć nasze rośliny poprzez masowe zjadanie ich liści oraz kwiatostanów, wobec czego powinniśmy działać profilaktycznie, nie czekając aż nasze rośliny zostaną zaatakowane. Trzeba się zaopatrzyć w odpowiednie preparaty zwalczające na mrówki oraz środki do zwalczania mszyc, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych roślin. Tego typu środki chemiczne mogą być także niebezpieczne dla człowieka, w przypadku bezpośredniego kontaktu ze skórą, wobec czego przy ich stosowaniu powinniśmy używać odpowiedniej odzieży ochronnej.

Gdzie można kupić odpowiednie preparaty?

Jeśli chodzi o zakup wszystkich niezbędnych środków o których mówiliśmy wyżej, koniecznie trzeba będzie odwiedzić odpowiednią hurtownię ogrodniczą, lub też sklep ogrodniczy. Można także skorzystać z oferty sklepu internetowego E-Gardenion.pl, w którym dostaniemy wszystkie te środki, w nieco niższych nawet cenach niż w przypadku sklepu stacjonarnego, aczkolwiek trzeba będzie doliczyć sobie dodatkowo koszty przesyłki. Warto więc tutaj robić większe zamówienia na większe ilości jednocześnie, bowiem dzięki temu koszty przesyłki w przypadku jednostkowego towaru okażą się niższe, a przecież pewien zapas poszczególnych środków będzie tutaj bardzo przydatny.

Leave a Reply