Wstępne obmiary budowlane a ich precyzja.

dalmierz-laserowy_3Precyzyjne wykonanie wszystkich wstępnych pomiarów budowlanych będzie w każdym przypadku odgrywać bardzo istotną rolę. W końcu na bazie tych właśnie pomiarów ustalana jest cena oraz ilość niezbędnych do realizacji pracy materiałów budowlanych. Na wykonawcy zaś ciąży obowiązek precyzyjnego dokonania pomiaru, bowiem raz zaakceptowana cena przez inwestora raczej nie będzie podlegać negocjacjom, jeśli w wyniku błędu pracownika, trzeba będzie dokupić większą ilość materiałów i przeznaczyć na realizację pracy więcej czasu. Dlatego też, warto zadbać o minimalizację ryzyka błędu przy pomiarach wstępnych, poprzez zaopatrzenie pracowników w profesjonalne dalmierze laserowe, które znacznie usprawniają przeprowadzanie pomiarów a jednocześnie zapewniają większą ich precyzję.

Pomiary z zastosowaniem dalmierzy laserowych.

Jak już wspomnieliśmy, w celu podniesienia precyzji dokonywanych pomiarów budowlanych warto zaopatrzyć się w profesjonalne dalmierze laserowe. Są to urządzenia dość kosztowne, aczkolwiek ich wkład w realizację prac jest w tym przypadku wręcz nieoceniony. Dokonywanie pomiarów z zastosowaniem dalmierza jest bardzo proste. Wystarczy ustawić urządzenie w jednym punkcie, a następnie naciskając przycisk pomiarowy, skierować wysyłaną z urządzenia wiązkę laserową na punkt, do którego odległość chcemy zmierzyć. Urządzenie będzie obliczać czas w jakim wysłana wiązka laserowa odbije się od obiektu i powróci do urządzenia, a następnie czas ten przeliczy na odległość, która będzie pokazana na wyświetlaczu. Oczywiście im nowocześniej urządzenia tym większa ich funkcjonalności precyzja. Na przykład laserowy dalmierz PRO posiada bardzo ciekawą funkcję obniżającą znacznie limit błędu pomiarowego. Otóż w momencie dokonywania pomiaru, jest on faktycznie przeprowadzany trzy razy. Dzięki temu chwilowe podmuchy wiatru mogące wpłynąć na zakłamanie wyniku będą wyeliminowane. Średnia arytmetyczna z tych trzech pomiarów będzie naszym właściwym wymiarem.

Gdzie kupić dobry dalmierz laserowy?

Zakup dalmierza laserowego jest sprawą dość trudną, bowiem tutaj nie możemy sobie pozwolić na zakupienie urządzenia, które niestety nie będzie spełniać stawianych przed nim wymagań. Aby kupić profesjonalny dalmierz PRO, najlepiej będzie wybrać się do marketu budowlanego lub profesjonalnego sklepu budowlanego i tam zapytać o tego rodzaju urządzenia. W przypadku niemożności znalezienia, zawsze można odwiedzić stronę internetową producenta an następnie tam poszukać listy autoryzowanych dystrybutorów w naszym kraju, co z całą pewnością ułatwi nam dokonanie prawidłowego zakupu. Generalnie rzecz więc ujmując, powinniśmy tutaj zwrócić uwagę przede wszystkim na precyzję oraz jakość dokonywanych przez dane urządzenie pomiarów, a dopiero potem wśród urządzeń spełniających nasze kryteria, wybrać to, które będzie spełniać nasze kryteria finansowe.

Leave a Reply