Warsztaty naprawy samochodowe a regeneracja układu pneumatyki.

osuszacz powietrza 3Praktycznie każdy samochód ciężarowy musi posiadać własny układ pneumatyczny, który będzie tutaj gwarancją prawidłowej pracy pojazdy i zapewnieniem jego podstawowych, niezbędnych funkcjonalności. Chodzi tutaj o to, iż bez układu pneumatyki, w pojazdach ciężarowych nie pracowałaby prawidłowo na przykład wywrotka, czy też dźwig samowyładowczy HDS, jak również w wielu wypadkach układ hamulcowy oparty o zaciski hamulcowe. W związku z powyższym, należy dokładać wszelkich starań do tego, aby wszystkie posiadane przez nas pojazdy, regularnie przechodziły przegląd w tym zakresie, gdyż dzięki temu z cała pewnością uda nam się osiągnąć odpowiedni poziom bezpieczeństwa pracy całego pojazdu.

Uszkodzenia układu pneumatyki.

Zdecydowanie najczęstszą przyczyną jakichkolwiek nieprawidłowości w pracy układu pneumatyki w pojazdach ciężarowych, jest wadliwe działania osuszacza powietrza. Jest to element, odpowiadający za prawidłowe obniżenie poziomu wilgotności powietrza sprężonego, dostarczanego do wszystkich zacisków hamulcowych czy też siłowników. Jeśli poziom wilgoci będzie zbyt wysoki, woda będzie się wykraplać w zaciskach oraz siłownikach, powodując rozpoczęcie procesu korodowania tych elementów, czego należy za wszelką cenę unikać. Dlatego też, tak istotnym jest, aby osuszacz powietrza działał w stu procentach sprawnie i skutecznie ograniczał poziom wilgotności w sprężonym powietrzu. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu siłowników czy też układu hamulcowego, koniecznością będzie przeprowadzenie kompleksowego przeglądu. Tutaj zaś skuteczna samochodowa naprawa i regeneracja pneumatyki to podstawowe działanie mające na celu wyeliminowanie trudności w działaniu układu pneumatyki samochodowej.

Regularny przegląd techniczny.

Aby jednak uniknąć konieczności przeprowadzania kompleksowych napraw całego układu pneumatycznego, koniecznością będzie regularne przeprowadzanie przeglądów technicznych, ze szczególnym naciskiem właśnie na kwestię układu pneumatyki i samego osuszacza powietrza. W przypadku bowiem wczesnego wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości w jego działaniu, możliwe będzie przeprowadzenie skutecznej regeneracji, a co za tym idzie, ograniczenie kosztów związanych z eksploatacji układu pneumatyki. W przypadku zbyt późnego wychwycenia niezgodności w działaniu, może dojść do poważniejszych uszkodzeń. Na siłownikach, zaciskach oraz innych elementach układu będzie pojawiać się pierwsza faza korozji, co będzie wymuszać podjęcie kolejnych kroków celem ich regenerowania, a to dodatkowe koszty. Zawsze warto tutaj w porę wychwycić zagrożenie, niż zwlekać do ostatniej chwili, kiedy koniecznością okazuje się kompleksowa naprawa i kosztowne wymiany poszczególnych podzespołów, co zawsze pociągać będzie za sobą niewyobrażalnie wysokie koszty, mogące negatywnie wpłynąć na stabilność finansową danego przedsiębiorstwa.

Leave a Reply