Trekking na lekko w Alpach.

trekking trasami AlpejskimiWyprawa na trekking w Alpy, nawet jeśli ma to być wyprawa łatwymi szlakami dla początkujących, będzie zawsze stawiać przed nami stosunkowo spore wymagania. W końcu góry nigdy nie będą z nami żartować. Dlatego też, przed każdą taką wyprawą należy się odpowiednio przygotować i zebrać niezbędne zaopatrzenie, bez którego wyprawa może być po prostu niemożliwa. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie dla nas trekking na lekko w Alpach, organizowany przez odpowiednie biuro podróży. Zagwarantuje nam komfort i wygodę oraz brak nerwów. Niemniej jednak, zawsze możemy takie wyprawy zorganizować samodzielnie, choć wymaga to pewnego doświadczenia oraz wiedzy, jak również zdolności organizacyjnych.

Plan na wyprawę na trekking na lekko w Alpach.

Każda wyprawa trekkingowa rozpoczyna się od odpowiedniego jej zaplanowania. Tak samo w tym przypadku. Nawet zwykły trekking na lekko w Alpach wymaga zaplanowania poszczególnych tras, znalezienia miejsc noclegowych, oraz ich rezerwacja, jak również zebranie niezbędnego ekwipunku oraz starannego przygotowania się do wysiłku.

Planowanie tras i noclegów

Pierwszym etapem przygotowań będzie zaplanowanie wszystkich tras i noclegów. Skoro wybieramy się na trekking na lekko w Alpach, powinniśmy raczej nastawić się na trasy krótkie i stosunkowo prosto. Tak aby nie wiodły zbyt wyeksponowanym terenem, ani nie miały zbyt dużych wartości przewyższenia. Długość poszczególnych odcinków nie powinna zajmować nam więcej niż 3-4 godziny marszu. Będzie to idealne dla osób początkujących.

Przygotowanie ekwipunku

To kolejny bardzo ważny aspekt, którego nie możemy pod żadnym pozorem bagatelizować. Musimy tutaj zaopatrzyć się w profesjonalną odzież górską oraz obuwie trekkingowe. Powinny zapewniać nam komfortowe warunki eksploatacji, jak również przewiewność, ciepło i wodoodporność. Jest to zdecydowanie najbardziej kosztowny element naszego ekwipunku.

Do tego trzeba oczywiście mieć solidny, wodoszczelny plecak, w którym bez trudu pomieścimy zapasową odzież, oraz dodatkowe ubrania cieplejsze na wypadek nagłego załamania pogody. Musimy także zabrać kijki trekkingowe oraz apteczkę pierwszej pomocy. Niezbędne jest także posiadanie własnych pojemników na wodę, czy też termosu na ciepłe napoje. Ostatecznie do plecaka musimy zmieścić także nasz prowiant. Zabierając wodę i prowiant, trzeba pamiętać, iż wybieramy się na cztery godziny marszu, więc nie bierzmy za dużo. Po co dźwigać zbędne kilogramy.

Przygotowanie fizyczne i kondycyjne.

Ostatnim etapem, który w zasadzie należy rozpocząć z dużym wyprzedzeniem, jest przygotowanie kondycyjne do wyprawy. W tym celu, powinniśmy na kilka miesięcy przed wyprawą częściej i bardziej regularnie odwiedzać pływalnię oraz siłownię. Pozwoli nam to skutecznie zbudować większą wytrzymałość oraz wydolność organizmu w trudnych nawet warunkach. Z całą pewnością także częstsze skorzystanie z roweru zamiast z auta w trakcie dojazdów do pracy, także przyniesie spory poziom pożytku w tym przypadku.

Leave a Reply