Skuteczna hodowla Różaneczników.

rhododendronPrzydomowy ogród dla każdego z nas jest miejscem, w którym powinno być ładnie i estetycznie, aby przyjemnie spędzało się wolny czas. Aby to jednak osiągnąć, w pierwszej kolejności trzeba będzie poświęcić nieco czasu i pracy, aby nasz ogród był ładny, schludny, zadbany i estetyczny. Jednym zaś z lepszych rozwiązań, jest nasadzenie estetycznych roślin, które nie wymagają od nas nadmiernych ilości prac pielęgnacyjnych. Jedną z takich roślin jest na przykład Różanecznik, czyli krzew ozdobny z rodziny wrzosowatych. Występuje w dużej ilości odmian, skutkiem czego, praktycznie każdy z nas, bez trudu dopasuje je do swojej wizji estetycznej w ogrodzie.

Odpowiednie odmiany do uprawy ogrodowej.

Musimy sobie tutaj w pierwszej kolejności zdać sprawę z faktu tego, iż do uprawy ogrodowej, musimy wybrać odpowiednie odmiany Różaneczników. Niestety, ale nie wszystkie będą się do tego nadawać, ze względu na zbyt niski poziom wytrzymałości na niskie zakresy temperatur. W naszej strefie klimatycznej, będziemy mieć do czynienia z dość sporym poziomem mrozów w sezonie zimowym. Temperatura może spać nawet do dwudziestu stopni poniżej zera, a co za tym idzie, odmiany do uprawy ogrodowej, musza być przystosowane do przetrwania takich warunków. Oczywiście profesjonalna hurtownia z Różanecznikami będzie mieć bardzo starannie i precyzyjnie podzielone odmiany na te, które możemy uprawiać w ogrodach, oraz te, które z racji ograniczonej odporności na mrozy, trzeba będzie uprawiać w donicach. W przypadku zaś uprawy w doniczkach, będziemy mogli rośliny przed mrozem schować, zaś na wiosnę, kiedy temperatury będą już wyraźnie dodatnie, będziemy mogli całe doniczki wystawić do ogrodu.

Przygotowanie uprawy ogrodowej.

Warto tutaj także pamiętać o kwestii tego, iż domowa hodowla Różaneczników będzie wymagać od nas przygotowania odpowiedniej gleby do uprawy, oraz wybrania dogodnych stanowisk nasadzenia.

Gleba do uprawy Różaneczników powinna być lekko kwaśna, o odczynie pH w przedziale 5-6,5. Taką mieszankę można oczywiście kupić w sklepach ogrodniczych, czy też nawet bezpośrednio w hurtowni, w której kupujemy rośliny. Możemy jednakże bez problemu przygotować ją samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w nie odkwaszony torf, korę sosnowa, oraz kompost i zmieszać te składnik iw równych proporcjach. Będzie to idealna mieszanka do uprawy Różaneczników.

Ostatecznie pozostanie nam tylko dobór odpowiedniego stanowiska nasadzenia. Powinno ono być osłonięte i zacienione, aby rośliny były dobrze chronione przed zimnym wiatrem w trakcie sezonu zimowego. Towarzystwo większych drzew i krzewów, będzie tutaj bardzo korzystne. Trzeba jednak pamiętać, aby rośliny te nie miały tak samo jak Różaneczniki, płytkiego systemu korzeniowego, gdyż w taki sposób, będą one zabierać większość wody i składników odżywczych, a to dla naszych Różaneczników wyrok śmierci.

Leave a Reply