Różaneczniki i ich uprawa w przydomowych ogrodach.

azalia7Każdy przydomowy ogród zasługuje na to, aby być jak najbardziej estetycznym. Każdy z właścicieli przydomowych ogrodów, zasługuje z kolei na to, aby jak najmniejszym nakładem pracy, móc utrzymać swój ogród w dobrym stanie estetycznym. Dlatego też, warto tutaj zainteresować się roślinami takimi jak Różaneczniki, bowiem są one niezwykle estetyczne, a jednocześnie niezbyt wymagające w zakresie pielęgnacji. Jedyne o czym trzeba będzie tutaj pamiętać, to kwestia tego, aby starannie przygotować się do ich uprawy. Mają one bowiem swoje specyficzne wymagania w tym zakresie, których spełnienie zagwarantuje nam doskonałe efekty uprawy.

Aby Różaneczniki dobrze nam rosły.

W celu przygotowania do uprawy Różaneczników, przede wszystkim musimy skupić się na tym, aby wybrać odpowiednie ich odmiany. Nie wszystkie bowiem będą nadawać się do uprawy ogrodowej, głównie ze względu na słabą odporność na mróz. Odmiany nadające się do uprawy ogrodowej, powinny być odporne nawet na dwudziestostopniowy mróz, bowiem takie temperatury będą się zdarzać w naszej strefie klimatycznej. Pozostałe odmiany Różaneczników, będziemy mogli w dalszym ciągu uprawiać, aczkolwiek jedynie w doniczkach. Pozwoli nam to na ich schowanie przed mrozem do pomieszczeń gospodarczych.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, iż Różaneczniki będą lepiej czuć się w starannie wybranym do ich uprawy miejscu. Stanowisko uprawy musi być zacienione i gwarantować sporą dawkę wilgoci. Bardzo dobrze tutaj sprawdza się sąsiedztwo większych drzewek i krzewów ozdobnych.

UWAGA!!! – Różaneczniki charakteryzują się płytkim systemem korzeniowym. Wobec tego drzewa z nimi sąsiadujące powinny mieć głęboki system korzeniowy, aby wzajemnie ze sobą nie kolidowały. Np. miłorząb japoński.

Ostatecznie trzeba będzie jeszcze dość starannie podejść do kwestii przygotowania gleby do uprawy Różaneczników. Tutaj musimy przygotować mieszankę o odczynie pH na poziomie 5-6,5, a więc stosunkowo kwaśną. Polecane przez wielu hodowców jest zmieszanie w równych proporcjach: nie odkwaszonego torfu, gleby ogrodniczej i kory sosnowej.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, możemy śmiało powiedzieć, iż uprawa Różaneczników, nie jest niczym nadzwyczajnym. Jeśli chodzi o wymagania, jakie musimy spełnić, to praktycznie każda hurtownia z Różanecznikami, czy też zwykły nawet sklep, powinien nam udzielić niezbędnych w tym zakresie informacji. Możemy więc powiedzieć, iż każdy z nas bezproblemowo uzyska niezbędne informacje i będzie w stanie samodzielnie przygotować się do uprawy tych wspaniałych i wysoce estetycznych krzewów ozdobnych w swoim ogrodzie. Z całą pewnością będą to elementy najpiękniejsze i najbardziej estetyczne. Co najważniejsze zaś w naszym przypadku. Kiedy już zasadzimy Różaneczniki na odpowiednio dobranych stanowiskach, praktycznie nie będziemy musieli zajmować się kwestiami ich pielęgnacji. Trzeba będzie jedynie dbać o regularne ich nawadnianie, a więc nic czego nie robilibyśmy w naszym ogrodzie i tak.

Leave a Reply