Prawidłowy dobór odzieży myśliwskiej na okres zimowy.

zestaw odzieży myśliwskiej dla kobiet superior invisibleWybór odzieży myśliwskiej to zawsze wyjątkowo trudne zadanie. Szczególnie jednak teraz, w okresie zimowym, można zetknąć się z nie lada trudnościami. Wynika to z faktu tego, iż mamy tutaj konieczność dopasowania odzieży w taki sposób, aby zachować maksymalnie wysoki poziom komfortu podczas całego polowania. Chodzi tutaj zaś zarówno o komfort termiczny, jak i o komfort ruchowy. Tak więc, odzież na sezon zimowy, powinna być odpowiednio ciepła, ale jednocześnie niezbyt gruba, aby niepotrzebnie nie krępowała ruchów myśliwego. Taka odzież jest co prawda dość kosztowna, jednakże trzeba przyznać, iż jej zakup będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem, sprawdzającym się także w kolejnych sezonach.

Komfort termiczny to podstawa.

Przede wszystkim, dobierając odzież na sezon zimowy, każdorazowo należy wziąć pod uwagę aktualnie panujące w lesie warunki pogodowe. Trzeba mieć na względzie fakt, iż pogoda w sezonie zimowym jest stosunkowo zmienna. Jednego dnia możemy mieć do czynienia z wyjątkowo mroźnymi warunkami, a już następnego pogoda może się ocieplić. Bardzo często będą pojawiać się także warunki wyjątkowo deszczowe, do których także należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim więc będziemy tutaj musieli odpowiednio dobierać odzież do panujących aktualnie warunków.

W przypadku warunków deszczowych należy zwrócić uwagę na to, aby kurtka oraz spodnie myśliwskie posiadały odpowiednią membranę wodoodporną. Dzięki niej, w sytuacji opadów deszczu, czy też śniegu, odzież nie będzie zbyt szybko przemoczona. Taka odzież z membraną będzie także bardzo dobra w przypadku poruszania się po lesie przy sporej pokrywie śnieżnej. Spadający z gałęzi śnieg mógłby łatwo przemoczyć całą odzież. Takie zaś zabezpieczenie sprawi, iż odzież będzie utrzymywana w suchości, co wpływać będzie korzystnie na komfort myśliwego.

Ocieplana odzież dla pań.

W ostatnich latach, można także zauważyć, iż polowania przestają być rozrywką typowo męską. Coraz większa liczba kobiet zaczyna brać aktywny udział w polowaniach, także w sezonie zimowym. W związku z tym, na rynku regularnie zaczęła pojawiać się ocieplana damska odzież myśliwska. Jest to w zasadzie taka sama odzież jak męska, jednakże bardziej dopasowana do kształtu kobiecego ciała pod kątem kroju. Dzięki temu, kobiety na polowaniach mogą czuć się o wiele bardziej wygodnie, co jest bardzo istotnym szczegółem w tym przypadku. Dotychczas bowiem, musiały radzić sobie korzystając ze specjalistycznej odzieży myśliwskiej dla panów, co jednak nie przynosiło wysokiego poziomu komfortu.

Obecnie jednak nie ma z tym już większych trudności. Praktycznie w każdym sklepie myśliwskim, możemy bez większego trudu i wysiłku, dokonać zakupu odzieży myśliwskiej przeznaczonej dla pań. Koszty zakupu są dokładnie takie same, jak w przypadku odzieży męskiej, toteż mamy tutaj do czynienia z pełnym równouprawnieniem.

Leave a Reply